Tygřice zakončily rok prohrou s Pardubicemi

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec - V posledním utkání tohoto roku se Bílé Tygřice utkaly s hráčkami pardubické Tesly. Ačkoliv své soupeřky přestřílely 31:25, v proměňování šancí byly Pardubičanky mnohem efektivnější a zvítězily tak na svém domácím ledě 4:1. Jedinou branku Liberečanek vstřelila v 60. minutě zápasu kapitánka hostích, Kateřina Raselová.

8. kolo, sobota 18. prosince 2021
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Suchánková, 14. Topičová, 48. Suchánková, 51. Holoubková - 60. Raselová. Rozhodčí: Vojtěch Pilný, Michal Schaffer, Roman Borovec. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 10. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

HC TJ Tesla Centralplast Parbubice

Mathauserová J.-Suchánková, Jacková, Kozáková, Krejzlová, Chrastinová, Topičová-Macková, Vlková, Řepková-Holoubková, Mathauserová E., Havatá.

Urbanová-Cejpová, Horáková, Štěrbová, Vimmerová-Raselová, Hornická, Ulbrichtová-Skalská, Žáková, Hájková, Kubová.

Posledními soupeřkami libereckých žen před koncem roku byl celek Tesly Pardubice. Pardubičanky začaly utkání lépe a již v čase 1:06 se radovaly z prvního gólu Suchánkové po nahrávce od Krejzlové. Tygřice měly v první třetině mnoho šancí, proměnit se jim je však nepodařilo a bohužel naopak ve 14. minutě inkasovaly druhou branku od pardubické Topičové, které asistovala Hlavatá.

Druhá třetina nepřinesla góly ani vyloučení. Rozhodčí do utkání výrazněji zasáhli až ve třetí periodě, kdy byly Tygřice po vyloučení Cejpové a Hornické nuceny hrát ve 47. minutě třicet sekund ve třech. Ačkoliv toto ještě přestály, zbývající minutu a půl se jim již stávající skóre utkání udržet nepovedlo. V čase 47:02 podruhé v klání úspěšně zakončila Suchánková po přihrávce od Holoubkové, jež se sama trefila poté o necelé čtyři minuty později a zvýšila tak náskok svého týmu na čtyři branky.

Pardubická brankářka Mathauserová již nejspíše pomýšlela na vychytanou nulu, o tu ji však pouhých 37 sekund před koncem zápasu připravila pohotovou dorážkou střely od modré čáry obránkyně Vimmerové Kateřina Raselová. Hráčky Tesly si tak zapsaly na konto výhru za tři body 4:1 a Liberečanky si budou muset na další bodový přísun do tabulky počkat až do následujícího kalendářního roku.