Tygřice na domácím ledě vysoko prohrály s Karlovými Vary

Date of publication Author Barbora Vimmerová

Liberec – Na zápas s Dračicemi z Karlových Varů nebudou Bílé Tygřice vzpomínat rády. Bohužel se jim totiž nedařilo během celého utkání udržet se soupeřkami tempo. Hráčky z Varů přestřílely liberecké ženy 49:17 a úspěšně umístily do liberecké branky celkem dvanáct branek, o pět z nich se přitom postarala Šmajdová a o čtyři Rohanová. Jediný liberecký gól v zápase zaznamenala Vimmerová.

10. kolo, neděle 30. ledna 2022
1:12
(1:5, 0:4, 0:3)

Branky a nahrávky:17. Vimmerová - 3. Rohanová, 7. Vylíčilová, 10. Rohanová, 13. Rohanová, 17. Šmajdová, 23. Šmajdová, 24. Šmajdová, 30. Šmajdová, 31. Rohanová, 42. Horvátová, 53. Rohanová, 54. Šmajdová Rozhodčí: Adam Hanzlík, Lubomír Johan. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18. Střely na branku:17:49. Průběh utkání: 0:4, 4:1,12:1.

Urbanová (21. Sisrová) - Cejpová, Jarošová, Košková, Štěrbová - Šťástková, Žáková, Ulbrichtová, Svatošová, Vimmerová, Skalská - Ježková, Hájková

HC Energie Karlovy Vary

Polášková (30. Mádlová) - Mašková, Pátková, Šmjadová, Vylíčilová - Horvátová, Fričová, Popadnicová - Velinská, Legdanová, Rohanová

V desátém kole 1. ligy žen se liberecké Tygřice střetly ve Svijanské aréně s Dračicemi z Karlových Varů. Svěřenkyním trenéra Hornického se však bohužel bez opor týmu jako je Plosová, Hornická, Horáková nebo Raselová v tomto klání nepovedlo navázat na výkony z předešlých zápasů. Tempo hry diktovaly již od počátku soupeřky a ve 13. minutě tak vedly po třech brankách Rohanové a jedné trefě Vylíčilové 4:0. Po skvělé nahrávce zpoza brány od obránkyně Koškové se sice poté podařilo Vimmerové snížit na 4:1, o necelou půlminutu později bylo však čtyřgólové manko díky gólu karlovarské Šmajdové opět zpět.

Další dvě třetiny bohužel nepřinesly žánou změnu a náskok hráček v bílozelených dresech se jen zvyšoval. Během druhé periody zaznamenala úctyhodné tři branky Západočeška Šmajdová a jednu také Rohanová. Obě se poté prosadily ještě jednou i ve třetí části zápasu, přičemž se k nim přidala ještě Horvátová a výsledek zápasu 1:12 byl na světě. Pozitivem tothoto zápasu očima domácích byl však jednoznačne start první start za ženy nové brankářské naděje Elišky Sisrové, která v zápase odehrála celých 40 minut a předvedla několik skvělých zákroků. V dalším, již jedenáctém kole čeká Liberec výjezd do Berouna, přejme si tedy, aby se jim ve středočeském městě dařilo o něco lépe.