Reportáž

Brankostroj v podání U16! Dva hattricky, tři využité přesilovky a třináct branek v síti Motoru

České Budějovice/Liberec - Šestnáctka zamířila bojovat o další body na led papírově nejslabšího celku nadstavbové skupiny, Českých Budějovic. Šelmy od první minuty předváděly velmi ofenzivní hru, které rozhodně nechyběly branky. V celém utkání jich padlo dohromady 15.

Liberec se už od začátku prezentoval aktivní útočnou hrou a na úvodní gól se nečekalo dlouho. Už po jedenasedmdesáti vteřinách uklidil William Pray do branky nahrávku Starého. Převaha šelem pokračovala a v páté minutě přišly další dva přesné zásahy do rozhozené českobudějovické obrany. Branku na 2:0 vstřelil Vojtěch Jiruš, na 3:0 zvýšil Jaroslav Chmelař. Obou gólových úspěchů dosáhli Liberečtí důraznou hrou v předbrankovém prostoru a šikovnými dorážkami.

Následně mohl snížit Svach, jehož rána ale těsně minula Čajanovu branku. A tak se opět měnilo skóre na druhé straně. V signalizované výhodě zakončil povedenou kombinaci Petr Gajda po nabídce Praye. Motor na velmi nepovedený úvod reagoval oddechovým časem a střídáním brankáře - Lidáka nahradil Korytar.

Snížení mohlo zanedlouho přijít z hole Schwartze, ale Čajan samostatný únik Jihočecha vychytal. A tak přišla další branka v síti domácích. Vojtěch Strnad nahodil kotouč od mantinelu a ten se zastavil až za zády Korytara. Za stavu 5:0 ve prospěch Severočechů hráči zamířili do šaten.

První šanci druhé periody měl Motor. Jeden z domácích hráčů ale sám před Čajanem neuspěl. A tak platilo známé pravidlo nedáš - dostaneš. Vojtěch Jiruš tečoval střelu Hladíka a upravil na 6:0. A za dvacet vteřin bylo pro Jihočechy ještě hůř. Střelou z ostrého úhlu se prosadil Lukáš Nezbeda. Domácí, působící v této fázi utkání odevzdaným dojmem, nestíhali. O dvě minuty později využil přesilovku opět Lukáš Nezbeda, když trefil poloodkrytou domácí klec.

Budějovickou pětiminutovku hrůzy ukočil v sedmadvacáté minutě další přesilovkovou ranou Adam Starý. V tu chvíli na tabuli svítilo skóre 9:0. Po polovině utkání se poprvé radovali i domácí. Ve dvojnásobné přesilovce vstřelil branku Jan Janoch. Netrvalo však dlouho a domácí lovili puk ze sítě podesáté. Pray objel branku a naservíroval puk volnému Lukáš Nezbedovi, který zkompletoval hattrick.

Do třetí třetiny tak týmy vstupovaly za stavu 1:10. I přes značné vedení Liberec v aktivní hře nepolevoval a domácí obrana měla stále plné ruce práce. Mezi sedmačtyřicátou a devětačtyřicátou minutou přišly další direkty ze strany Bílých Tygrů. Nejdříve si třetí branku v utkání připsal Vojtěch Jiruš, následně využil přesilovku ranou od modré Adam Starý a třináctou branku Tygrů vstítil v samostatném úniku William Pray.

V závěru ještě přišla korekce skóre, když si Ondřej Kovář položil při trestném střílení Čajana, poslal puk do sítě a stanovil tak konečnou podobu výsledku - 2:13.

Richard Lobo
Liberec
„Dnes se nám povedl vstup do utkání. Již v osmé minutě jsme vedli 4:0. Hráče musím pochválit, že celý zápas odmakali jak ve hře dopředu, tak i dozadu a nepolevili ani za stavu 10:1 po dvou třetinách. Vše se dnes sešlo tak, jak jsme potřebovali. V sobotu nás čeká doma Plzeň, tak věřím, že zopakujeme dobrý výkon a konečně ji obereme o body."
Radek Bělohlav
České Budějovice
„Soupeř nás přehrál. Máme před sebou spoustu práce a na všech nedostatcích budeme pracovat. Hodně šancí a gólů jsme soupeři darovali, o to to měli jednoduší. Tím neříkám, že by to byl vyrovnaný zápas, to vůbec ne."