Čtyřbodový Hampl dirigoval výhru juniorů proti Boleslavi 6:3!

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec - U20 odčinila poslední domácí neúspěch a dokázala v nadstavbové části podruhé za sebou porazit hokejisty z Mladé Boleslavi. Na výhře se významně podepsali především obránce Hampl, jenž zaznamenal branku s třemi asistencemi a forvard Filip Jansa, který přispěl dvěma góly a jednou nahrávkou.

nadst. 8, úterý 08. března 2022
6:3
(2:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Zajíček (Gajda), 14. Hampl (Kovář), 28. Jiruš (Jansa, Šedivý), 30. Jansa (Hampl), 34. Jansa (Jenčovský, Hampl), 57. Nezbeda (Hampl, Jiruš) – 3. Jasečko, 28. Vyroubal (Křepelka, Plíšek), 46. Simon (Brouček, Jasečko). Rozhodčí: Battěk, Glanc – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 11:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Král (Vopravil) – Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák, Patzelt – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

BK Mladá Boleslav

Král (30. Stuchlík) – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora, Polák, Brouček, Půček, Vlasák, Hruška, Václavík, Hašlar, Vyroubal, Plíšek

Rychlý brankový vstup do utkání měli hosté z Boleslavi, kteří se ujali vedení již ve 3. minutě. Bruslaře poslal do vedení obránce Sebastian Jasečko - 0:1. Vyrovnání z hokejek Bílých Tygrů přišlo až zhruba za 10 minut, kdy srovnal skóre zápasu Jakub Zajíček - 1:1. Ve 14. minutě otočil vývoj duelu bek Jan Hampl, jenž vstřelil druhý gól Libereckých - 2:1.

Pohodlnější náskok vystřelil po pasu od Filipa Jansy Tygrům ve 28. minutě jejich nejproduktivnější hráč Vojtěch Jiruš - 3:1. Odpověď ze strany Boleslavských na sebe ale nenechala dlouho čekat, jelikož se dvaadvacet vteřin poté prosadil Tomáš Vyroubal - 3:2. Dvoubrankové vedení vrátil libereckým hokejistům nedlouho před polovinou zápasu Filip Jansa - 4:2. Ve 34. minutě odskočil podještědský tým již na rozdíl tří branek díky využité přesilovce a trefě Filipa Jansy - 5:2.

Stav utkání korigoval za Bruslaře v 46. minutě Michal Simon - 5:3. Gólový účet tohoto střetnutí uzavřel v 58. minutě Lukáš Nezbeda brankou v oslabení po asistenci Hampla - 6:3.

„Utkání proti Boleslavským bylo velmi těžké. Výhrou nám mohli v tabulce odskočit, my naopak potřebovali uspět, abychom se udrželi před Kometou. Bylo to derby se vším všudy a zápas měl nádech play-off. Byla to pro nás velká škola se spoustou emocí, nervů a také vyloučení. Je velmi důležité, že jsme utkání zvládli a udrželi se v tabulce před Brnem“