Dorostenci kvůli špatné druhé třetině podlehli Plzni

Liberec - Šestnáctka po čtvrteční prohře s Hradcem v sobotu přivítala Plzeň. Po první třetině plné šancí na obou stranách prohrávali Tygři těsně 0:1, druhá dvacetiminutovka se jim však vůbec nepovedla, dostali v ní totiž pět branek. Konečné skóre utkání bylo 2:6. Ani v nadstavbě domácí neuspěli, o čtvrtém bodu pro hosty rozhodl Josef Dáňa.

XV.kolo, sobota 23. února 2019
2:6
(0:1, 1:5, 1:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Rossmy (Masař), 59. Gajda (Měchura, Šedivý) – 2. Soukup (Špaček, Korčák), 26. Dvořák (Soukup, Holý), 30. Korčák (Holý), 31. Jiříček (Soukup), 33. Jiříček (Kolčar), 36. Hauser (Jiříček), 63. Dáňa (Špaček) Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 19:28 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6. Rozhodčí: Horinek – Bosák, Špring

Krátký (od 33. Vopravil)– Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý (C), Dvořák, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy (A), Gajda.

HC Škoda Plzeň

Bočan (Vondraš) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (c), Houdek – Hauser, Soukup (A), Korčák, Dvořák, Dáňa, Soukup, Holý, Šiler, Kupčo.

Hned v úvodu měl velkou šanci Masař, který vystihl rozehrávku hostí a z levého kruhu nebezpečně pálil, Bočan proti němu ale vystavil svůj beton. To mohlo Tygry mrzet, vzápětí totiž Marek Soukup tečoval nahození Špačka za Krátkého záda - 0:1. Zanedlouho mohl stejný hráč navýšit vedení hostů, tentokrát však Krátký jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil.

V 12. minutě bylo málem vyrovnáno, jenže Gajda po pěkné individuální akci orazítkoval pouze tyč Bočanovy branky. Plzeňský brankář poté předvedl skvělé zákroky proti pokusům Masaře a Putze. Následně se aktivní Soukup opět dostal do slibné příležitosti, Krátký však jeho pokusy lapil. Tygři tak šli po první třetině do kabin s jednogólovou ztrátou.

Druhou třetinu začali Tygři dobře, Gajda sice svou šanci nevyužil, vzápětí však bylo vyrovnáno! Po obrovském tlaku v útočném pásmu se prosadil Bennet Rossmy, který přízemní střelou překonal Bočana - 1:1. Pak se ale rozjel plzeňský brankostroj. Nejdříve v přesilovce propálil Krátkého z levého kruhu Adam Dvořák - 1:2. Následně se prosadili ještě Matěj Korčák a dvakrát za sebou David Jiříček 1:5.

Po čtyřech gólech v krátkém sledu se trenéři rozhodli k výměně brankářů, ani nově příchozímu Vopravilovi ale čisté konto dlouho nevydrželo. V 36. minutě ho z pravého kruhu propálil Petr Hauser - 1:6. Po hororové druhé třetině tak šli Liberečtí do šaten s pětigólovým mankem.

V poslední dvacetiminutovce už moc šancí k vidění nebylo, hra se nesla v pomalejším tempu. V 58. minutě měl dobrou příležitost Plos, jeho pokus z bezprostřední blízkosti však Bočan vyrazil. Nakonec se Tygrům přece jenom podařilo vyrovnat, do přečíslení 2 na 1 se dostali Adam Měchura a Petr Gajda, který propálil Bočana - 2:6.

I bod z nadstavby si domů odvezou Plzeňští, o což se zasloužil Josef Dáňa. Západočeši tak díky čtyřem bodům přeskočili náš celek v tabulce, Liberečtí teď tedy okupují čtvrtou příčku. Další zápas hrají dorostenci ve čtvrtek, kdy doma přivítají Slavii. Přijďte je podpořit!

„Moc nevím co k tomu říct, ve čtvrtek jsme dostali sedm gólů v Hradce, teď dohromady s prodloužením zase sedm proti Plzni. Čtrnáct branek ve dvou zápasech je strašně moc, musíme s tím něco udělat. Rozebereme to na videu a řekneme si, kde jsme udělali chyby. Tihle silní soupeři nás porážejí tím, že si za výhrou víc jdou. Bohužel, my zatím jen koukáme kolem sebe, házíme vinu jeden na druhého a nikdo si není schopný připustit, že něco udělal špatně on sám. “

Tomáš Pejchar
„Do utkání jsme vstoupili špatně, pak se to už ale jenom zlepšovalo. Ve druhé třetině se nám podařilo dát několik gólů v krátkém sledu. První dvě dvacetiminutovky byly od nás velmi dobré, v té třetí už jsme se moc nedrželi herního plánu. Jsme strašně rádi za bod z nadstavby, protože prodloužení se nám v posledních zápasech moc nedařilo.“