Dorostenci porazili kladenské PZ a v základní části skončili třetí

Liberec - Dorost v posledním kole na domácím ledě přivítal PZ Kladno, které v dosavadním průběhu sezóny získalo pouze jeden bod. Šanci dostali i hráči širšího kádru a přestože se Tygři nejdříve trošku trápili, na konci druhé části rozhodli o svém vítězství.

18. kolo, sobota 27. listopadu 2021
5:2
(1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Janata (Pekař), 37. Pekař (Janata), 39. Macháček (D.Pérez), 40. Vološín (Maxin, Hájek), 53. Hrabčák (Kučera) – 1. Sojka (Suk), 43. Hasman (Reckziegel). Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 54:28. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Pech (30. Macourek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec (A), D. Pérez, Macháček, Vápeník, Král – Maxin, Kučera, Hrabčák, Pekař, Vološín, Jansa, Janata (C), Prokůpek, Hájek.

PZ Kladno

Růžička – Krejča, Darsa, Novák, Frýda, Trojna (A) – Přibyl, Vančura, Sojka, Suk, Reckziegel, Šabada, Hasman, Toman.

Na první gól se čekalo jen 20 sekund a radovali se z něj hosté. Šibenici branky Daniela Pecha vymetl Alex Sojka - 0:1. Bílí Tygři pak celou úvodní třetinu soupeře tlačili a z náporu vytěžili vyrovnání, které trefil pohotovou ranou po buly Radek Janata - 1:1.

V prostředním dějství Severočeši aktivitu ještě stupňovali, ale Vladan Růžička v kladenské brance dlouho odolával. Lapačkou třeba skvěle chytil dorážku Matěje Hájka. Skóre se měnilo až ve 37. minutě, kdy po Janatově přihrávce napálil kotouč do brány Daniel Pekař - 2:1. O další minutu a půl později střílel Marek Macháček a puk nakonec i přes zákrok Růžičky doskákal za brankovou čáru - 3:1. V čase 39:59 pak ještě vylepšil pozici našeho týmu před pauzou Tadeáš Vološín - 4:1.

Kladenské Pracovní zálohy ve třetí dvacetiminutovce pookřály a vytvořily si několik velkých šancí. Domácí podržel brankář Ferdinand Macourek, který v polovině utkání vystřídal Daniela Pecha, nicméně na přesně mířenou ránu unikajícího Damiana Hasmana byl krátký. Definitivní klid na liberecké hokejky dodal Damian Hrabčák, který zkušeně využil samostatný únik - 5:2.

Bílí Tygři porazili PZ Kladno a zakončili základní část na třetí příčce!

„Uvolnili jsme dnes některé hráče pro juniorku, další dostali volno, máme i nějaká zranění. Zahráli si tedy i kluci z devítky a hráči, kteří se protáčejí v Lomnici. Na našem výkonu to bylo trošku znát a trápila nás efektivita. Důležitý pro nás je hlavně postup do lepší nadstavbové skupiny, kde nás čeká dvacet kvalitních zápasů. První cíl jsme splnili, jedeme dál!“