Dvacítka kanonádou ve třetí části smetla Slavii, Měchura má další hattrick!

Liberec - Tygří juniorka se Slavií dlouho hrála vyrovnané utkání. Po čtyřiceti minutách držela těsný náskok 1:0, ve třetí dvacetiminutovce to ale byla velká liberecká jízda. I díky druhému hattricku Adama Měchury ve dvou dnech se skóre zastavilo až na hodnotě 7:1!

4. kolo, sobota 18. září 2021
7:1
(1:0, 0:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 15. Měchura (Kollert, Starý), 43. Měchura (Dvořák, Nezbeda), 52. Gajda (Hladík, Putz), 54. Gajda (Kovář), 58. Měchura (Nezbeda, Dvořák), 60. Hladík (Putz), 60. Nezbeda (Zajíček, Měchura) – 53. Matuška (Stejskal, Novák). Rozhodčí: Horák - Frodl, Šimánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Král (Krátký) – Kollert, Starý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák (A) – Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz.

HC Slavia Praha

Volevecký (Pittr) – Hrdlička, Odehnal, Stejskal, Němeček (A), Čapka, Kluch, Klatt – Štrombach, Strnad, Matuška, Míšek, Kuracina, Labuzík (C), Tichý, Novák, Kvasnička, Tomas.

První třetina se nesla ve vyrovnaném duchu. Matěj Leden mohl rychle otevřít skóre, jenže v ideální pozici minul. Slavia si poté dvakrát zahrála přesilovku pět na tři, Bílí Tygři obě dvojnásobná oslabení fantasticky zvládli. To se v dalším průběhu ukázalo být klíčové. První gól totiž vstřelili právě oni, když se po pohotovém objetí brány prosadil Adam Měchura - 1:0.

Prostřední dvacetiminutovka byla hodně bojovná, aktivnější Tygři to s fyzicky hrajícím soupeřem neměli lehké. Slávisté čekali na brejky a jednoho takového se skutečně dočkali, Jan Matuška svůj samostatný únik ke štěstí Liberce nezakončil přesně. Těsně před odchodem do kabin se ještě fantasticky vyznamenali oba gólmani, skóre bylo stále těsné.

Gólová stavidla se pořádně protrhla až v závěrečné třetině. Přesilovkový pokus Jakuba Dvořáka se otřel o nohu Adama Měchury a skončil v síti - 2:0. Také další trefu náš tým zaznamenal po důrazu na brankovišti, puk za čáru dostrkal Petr Gajda - 3:0. Sešívaní vykřesali jiskřičku naděje v 53. minutě, když snížil Jan Matuška - 3:1.

Liberečtí však stále stupňovali tempo a poslední minuty duelu patřily pouze jim! Petr Gajda krásnou střelou zpoza obránce nedal brankáři Voleveckému šanci - 4:1. V následné přesilovce málo vídaný druhý hattrick ve dvou dnech zkompletoval dorážející Adam Měchura - 5:1. Nejhezčí akci zápasu si modrobílí nechali až na poslední minutu. David Putz skvělou přihrávkou nabil na pravý kruh Jakubu Hladíkovi, který se nemýlil - 6:1. A těsně před sirénou ještě přetavil v gól další přesilovku kapitán Lukáš Nezbeda, opět z důrazu na brankovišti - 7:1.

Liberečtí junioři zvítězili jasným rozdílem a pokračují v povedeném vstupu do sezóny.

„Byl to úplně jiný zápas než včera. Soupeř poctivě bránil, měli jsme problém se přes to prosadit. Dvě třetiny jsme se trošku hledali, pak se to však zlomilo. Donutili jsme Slavii otevřít hru a využili jsme toho i k dalším gólům. Chválím tým za třetí třetinu, musíme si umět i s tímhle stylem hry poradit.“