Fantazie! Juniorka vynulovala Kladno a vyhrála již desáté utkání v řadě

Date of publication Author Jan Kordík

Liberec – Juniorka potvrdila roli favorita, kladenské Rytíře vynulovala a vsítila jim osm branek. Ani absence dvou klíčových hráčů Adama Měchury a Lukáše Nezbedy nebyla na výsledku znát, jelikož ziskem čtyř kanadských bodů za gól a tři nahrávky zazářil Filip Jansa. Potřetí za sebou juniorka Bílých Tygrů vstřelila soupeři osm gólů a vyhrála tak již deset utkání v řadě.

25. kolo, neděle 19. prosince 2021
0:8
(0:2, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 1. Zajíček (Jenčovský, Hladík), 5. Zajíček (Jansa), 27. Vyhlídko (Patzelt, Jansa), 29. Pavlík (Hladík, Leden), 44. Jansa (Starý, Hois), 50. Leden (Hladík, Kříž), 51. Vyhlídko (Jansa, Plos), 52. Pavlík (Kříž, Leden). Rozhodčí: Battěk, Jechoutek – Ondráček, M. Kučera. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 55. Střely na branku: 19:44. Průběh utkání: 0:8.

Rytíři Kladno

Burda (29. Gabriška) – Rájek, Staněk (A), Koštoval, Funk (C), Sýkora – Hurta, Holub, Kočka, Holeček, Hrabík, Sachr (A), Kuzďas, Kouba, Vimmer, Hvězda, Mejtský.

Vopravil (Petříček) – Kollert, Duschka, Starý (A), Hladík, Patzelt, Meisel – Leden, Jansa, Hois, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Plos, Jenčovský, Zajíček (C), Huňor.

Juniorka Bílých Tygrů vstupovala do tohoto utkání jako favorit a potvrdila to již v první minutě, kdy se po asistencích Mikuláše Jenčovského a Jakuba Hladíka prosadil Jakub Zajíček - 0:1. Dvě minuty poté šli junioři do čtyř po faulu Jakuba Hladíka, oslabení však bez obtíží přečkali a dokonce přidali další trefu. Zhruba deset vteřin před vypršením trestu pro Liberec se totiž prosadil opět Jakub Zajíček po nahrávce od Filipa Jansy - 0:2. Tento stav zůstal stejný i po zbytek periody.

Liberečtí vstoupili velmi aktivně i do druhého dějství a v sedmadvacáté minutě přidali další trefu do kladenské branky. Třetí gól zařídil s přispěním asistencí Filipů Patzelta a Jansy Štěpán Vyhlídko - 0:3. Bílí Tygři šli poté opět do čtyř po faulu střelce poslední branky Filipa Patzelta, znovu však v početní nevýhodě gólově udeřili. Druhou branku libereckých hokejistů v oslabení vstřelil Šimon Pavlík s nahrávkami od Jakuba Hladíka a Matěje Ledna - 0:4. Tímto gólem vyhnali Tygři z brankoviště Maximiliána Burdu a mezi tři tyče se postavil Ondřej Gabřiška. Posledních deset minut druhé části nám další góly nenabídlo, postupně však v utkání dohráli kapitáni obou týmů. Nejprve dostal pětiminutový plus osobní trest do konce utkání kapitán Tygrů Jakub Zajíček, posléze obdobný příděl trestů i kapitán domácích Ladislav Funk.

Do třetí třetiny si liberečtí hokejisté přinesli téměř celou pětiminutovou přesilovku pět na čtyři, která byla následně posílena dalším vyloučením na straně domácích. Výhodu dvou hráčů navíc Liberečtí využili a z přesilovkové trefy se ve čtyřiačtyřicáté minutě radoval Filip Jansa po asistencích Adama Starého a Vojtěcha Hoise - 0:5. Následovalo další vyloučení na domácí straně a i tentokrát Liberečtí trestali, když přesilovku v padesáté minutě využil Matěj Leden s pomocí Jakuba Hladíka a Filipa Kříže - 0:6. Tím však gólové hody nekončily a o minutu později se trefil Štěpán Vyhlídko, asistence připsány Filipu Jansovi a Lukáši Plosovi - 0:7. Liberecký gólový účet ukončil v dvaapadesáté minutě střílející Šimon Pavlík po asistencích Filipa Kříže a Matěje Ledna - 0:8.

„První dvě třetiny byly velmi těžké, Kladno hrálo houževnatě a nepříjemně. Nás ale podržel gólman, dali jsme góly a třetí třetinu už se hrál uvolněnější hokej nahoru dolů. Jsem rád, že se rozstříleli i jiní hráči, zítra nás čeká Sparta a úkol je jasný, udržet šňůru až do Vánoc.“