Junioři i přes dobrý výkon podlehli Litvínovu

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Liberec – Na domácím ledě Tygři přivítali Litvínov. V brance nastoupil mladý Vojtěch Hambálek, který předvedl velmi dobrý výkon. Na Litvínov to ale bohužel nestačilo. Liberec prohrál 2:4.

33. kolo, pátek 21. ledna 2022

Branky a nahrávky: 25. Leden (Kříž, Jakubec), 40. Měchura (Plos, Zajíček) – 23. Danielčák (Stehlík, Limanovský), 27. Špaček (Kroupa, Skuhravec), 27. Danielčák (Stehlík, Slavík), 37. Stehík (Hocelík). Rozhodčí: Čáp, Červenka – Kajínek, Juránek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 35:50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

Hambálek (Petříček) – Duschka, Rybář, Jakubec, Meisel, Várady, Culek – Leden, Cikhart, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Měchura (C), Plos, Zajíček (A)

HC VERVA Litvínov

Klika (Ešler) – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Kuchař – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Limanovský (A), Maštalířský, Ilujek, Špaček, Skuhravec, Slavík

V první dvacetiminutovce nepadl jediný gól. Ve velké šanci byl litvínovský bek Werner, který prověřil gólmana Tygrů nebezpečnou střelou z úhlu. Z libereckého týmu měl největší šanci forvard Adam Měchura, který se doslal do samostatného úniku po ukončení dvouminutového trestu.

Ve druhé periodě padlo celkem šest branek. Nejprve z levého kruhu vystřelil přesně Tim Danielčák. Liberec na to ale našel rychlou odpověď. Matěj Leden pálil z mezikruží po přesné přihrávce od Kříže. Jiří Špaček ale Litvínovu rychle vrátil vedení, když jeho dorážka prošla za Hambálkova záda. O další branku hostů se postaral opět Tim Danielčák, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před libereckou brankou. Od modré čáry potom vystřelil Lukáš Stehlík a získal tím pro Litvínov už tříbrankové vedení. Adam Měchura ještě stav zápasu upravil, když se dostal před hostujícího brankáře.

Poslední část zápasu byla také bezgólová. Velký tlak Tygrů bohužel branku nepřinesl. Nejblíže měl v padesáté osmé minutě Zajíček, který zkusil rychle zakončit z ostrého úhlu. Brankář Klika byl ale pozorný a stihl zakročit svým betonem.

Richard Lobo
„Bylo to těžké utkání. Litvínov hrál o všechno a bylo to vidět. Odehrál výborný zápas. Nevyužili jsme naše šance. Litvínov měl dnes lepší koncovku. Vojtěch Hambálek v brance odvedl dobrý výkon. “

Radek Mrázek
„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Bojujeme teď o každý bod. Jsme rádi, že máme všechny tři. Myslím, že rozhodla druhá třetina, ve které jsme byli produktivnější. “