Junioři předvedli famózní obrat a snižují stav finále na 1:2!

Plzeň/Liberec – Liberecká juniorka prohrávala ve třetím zápase finále po dvou třetinách 2:4. V závěrečném dějství ovšem náskok Plzně dotáhla a v následném prodloužení rozhodl o první výhře v sérii Filip Kovář.

3. finále, středa 20. dubna 2022
4:5p
(2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Malát (Slanina), 12. Dvořák (Soukup, Kopic), 37. Slanina (Adamec, Malát), 40. Malát (Kremláček) – 24. Měchura (Jiruš, Jansa), 38. Šedivý (Nezbeda, Zajíček), 42. Jenčovský (Pavlík), 47. Cikhart (Hampl), 64. Kovář (Zajíček). Rozhodčí: Hribik, Pražák – Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 455. Střely na branku: 39:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4.

HC Škoda Plzeň

Vondraš (Němeček) – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Soukup, Beránek, Slanina (A), Malát, Ženíšek, Dáňa.

Vopravil (Král) – Hampl, Starý, Šedivý (A), Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda.

I přes několik slibných šancí nevyužili Tygři v úvodu zápasu přesilovku, čímž dali příležitost Plzni udeřit. Při rychlém přečíslení přihrál Jan Slanina kotouč Sebastiánu Malátovi, který překonal přesouvajícího se Vopravila. A ve dvanácté minutě se domácí radovali podruhé. Dominik Soukup našel povedenou zadovkou před bránou úplně volného Adama Dvořáka a ten ranou z první uspěl.

Na začátku druhé části se Adam Měchura povedenou kličkovanou uvolnil mezi kruhy a zamířil přesně do horního rohu, čímž snížil na 1:2 z pohledu Liberce. Indiáni poté ale zásluhou Jana Slaniny využili početní výhodu a vzali si dvougólové vedení zpět. Vzápětí sice Vondraše překonal svižným projektilem Jakub Šedivý, jenže chvíli před druhou sirénou zužitkoval další přesilovku Sebastián Malát.

Do závěrečné periody tak šly šelmy s dvoubrankovou ztrátou. Ze snížení se nicméně radovaly už po necelých dvou minutách, když se po buly okamžitou střelou prosadil Mikuláš Jenčovský. A ve 47. minutě bylo vyrovnáno! Jan Hampl to zkusil od modré a do sítě jeho pokus šikovně tečoval Jan Cikhart! Od té chvíle už žádná branka nepadla a třetí utkání finále se tudíž muselo prodlužovat!

V nastaveném čase poté Tygři dokonali velkolepý obrat. Filip Kovář si po pravém kruhu vybruslil až do zakončení a vystřelil našim juniorům první bod v sérii! O vyrovnání stavu finále se svěřenci Richarda Loba pokusí již ve čtvrtek.

Filip Jansa se soupeřem za zády; FOTO: Marek Švamberg

Richard Lobo
„První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Ve druhé jsme vše zlepšili a ve třetí duel zlomili. Jsme rádi, že jsme prodloužení rozhodli a víme, že odtud nepojedeme s prázdnou. Nyní se připravíme na zítra a pokusíme se sérii srovnat.“

Petr Vojan
„Dneska jsme byli příšerní. To, že jsme vedli 2:0 a 4:2, nemění nic na tom, že jsme předvedli ostudný výkon. Mysleli jsme si, že si můžeme zahrát hokejíček, neměli jsme pokoru a jen to celé směřovalo k tomu, že to takto dopadne. Chlapci si musejí nastavit hlavy zase zpátky a opět začít hrabat, protože ten zápas jsme tady dneska nechali.“