Junioři v desetigólové přestřelce na úvod sezóny nestačili na Olomouc

Olomouc/Liberec - Liberečtí junioři mají za sebou gólově velice vydatný debut v extraligové sezóně 2021/2022. Z desetibrankové přestřelky v Olomouci však svěřenci Richarda Loba odešli s prázdnou, domácí Moře podlehli 4:6.

Nezačalo to přitom pro Severočechy vůbec zle. Šelmy se v první čtvrthodince úspěšně bránily střelecké převaze soupeře, a dokonce samy udeřily. Po přihrávce Dvořáka otevřel skóre Petr Gajda. Stav 0:1 však až do přestávky nevydržel, za Olomouc totiž pálil přesně v závěru úvodní periody Patrik Tarnoczy.

Ty pravé gólové hody přišly v prostředním dějství. Petr Gajda na jeho začátku poslal Tygry ještě jednou do vedení, ovšem to domácí tým jen pořádně rozdráždilo. Kohouti totiž v polovině zápasu mocně zakokrhali a třemi slepenými brankami se dostali do rozhodujícího trháku.

O vyrovnání se nejprve postaral přesnou střelou Matyáš Fasner, o 54 sekund později poslal Moru poprvé do vedení Joshua James Mácha a za další půlminutku zakončil povedenou pasáž Hanáků čtvrtý gól z hole Filipa Rajzlíka.

Tým z podještědské metropole však nesložil zbraně a ještě ve druhé třetině vsítil kontaktní branku, když se prosadil Lukáš Plos. O minutu později ale přišla další ledová sprcha. Domácí Daniel Ministr trefil horní kout liberecké klece a bylo to znovu o dva góly.

Tygři se bodům ještě jednou přiblížili zkraje třetí třetiny poté, co naději pro ně vykřesal Jakub Hladík. Joshua James Mácha však svou druhou trefou v zápase Severočechy definitivně zlomil a dal skóre konečnou podobu 6:4.

Karel Beran
HC Olomouc
„První zápasy bývají těžké i po psychické stránce. Myslíme si ale, že náš mančaft je na to připravený. V této soutěži lehký soupeř nebude. Jsme samozřejmě rádi za tři body, které jsme získali díky velmi dobré produktivitě. Pár chyb jsme vzadu udělali, rozhodně si na ně budeme muset dávat v dalších zápasech pozor. Spokojení jsme hlavně s druhou třetinou, ve které jsme dali čtyři branky, což je docela dost."
Richard Lobo
Bílí Tygři Liberec
„Těžké utkání, velmi důrazné a rychlé. Věděli jsme že bude rozhodovat detail, bohužel soupeř v nich v rozhodujících chvílích byl ucelnějsí. Vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel jsme je nedokázali využít, kdežto soupeř využil skoro vše co jsme mu nabídli. Zítra se z toho musíme poučit a udělat vše pro to, abychom se domů nevrátili s prázdnou."