Junioři ztratili v Plzni náskok 3:0, bod v nájezdech vystřelil kapitán Šafařovský

Date of publication Author Kryštof Rossmann, Jakub Štěrba

Plzeň/Liberec - Kategorie U19 pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Po dvou prohrách s Motorem a Salcburkem znovu ztratila vedení, v Plzni měla k dispozici už třígolový náskok, ale na body opět nedosáhla. Bod útěchy vystřelil Petr Šafařovský v bonusových nájezdech.

XIV.kolo, čtvrtek 24. ledna 2019
4:3
(0:3, 1:0, 3:0 - N 0:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Procházka (Princl, Malák), 42. Malák (Malát, Procházka), 45. Kolda (Matiášek, Lokajíček), 50. Matiášek – 10. Šafařovský (Šeliga, Adamec), 19. Šeliga, 20. Šeliga (Rychlovský, Šafařovský), rozh. náj. Šafařovský. Rozhodčí: Hornáček – Vavruška, Zimmermann. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:32. Diváci: 54.

HC Škoda Plzeň

Kolář – Houdek, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Malák – Soukup, Kvasnička, Hollar, Kolář, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Rohla, Malát, Procházka, Ženíšek, Princl (A)

Pařík – Starý, Adamec, Hampl, Charvát (A), Kovář, Had, Ira, Kollert – Křepelka, Rychlovský, Šafařovský (C), Jansa, Jiruš, Klapka, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba (A)

Stejná pohádka, stejný příběh. Tygři v Plzni stejně jako proti Salcburku vedli, ale ani náskok nakonec na výhru v základní hrací době nestačil. Úvodní branka přišla už v 10. minutě. Šeliga nalezl střílenou přihrávkou Petra Šafařovského, který citlivou tečí překonal Koláře. Na konci třetiny to se svěřenci trenéra Milana Plodka vypadalo ještě lépe.

Dominik Šeliga dostal příliš mnoho prostoru na levé straně a ranou k zadní tyči se nemýlil. Záhy navíc po ose Šafařovský - Rychlovský vstřelil svou druhou branku v duelu Dominik Šeliga. Nicméně Plzeňští ve druhé třetině zahájili stíhací jízdu, na kterou naše mužstvo nedokázalo odpovědět.

Ve 38. minutě se povedenou střelou prosadil Jakub Procházka. Pařík se proti jeho pokusu mířeném pod horní tyč natahoval marně. Jak prostřední dějství skončilo, začalo to třetí. Indiáni využili přesilovou hru zásluhou Daniela Maláka a byli na koni.

Zanedlouho navíc vyrovnal Matěj Kolda, jemuž nabil Jan Matiášek a šelmy čekaly další krušné chvíle. V 50. minutě byl vyloučen Kremláček a Tygři hráli přesilovku, nicméně Jan Matiášek přebruslil obránce a bezchybně provedenou kličkou překonal i Paříka. Západočeši se ujali vedení.

To i přes závěrečnou power-play Libereckých nepustili a ze souboje si tak odnesli tři body. Tygři zabrali alespoň v bonusovém nastavení. V nájezdech se prosadila agilní dvojice Šeliga - Šafařovský, za domácí uspěl jen Malát.

„V první třetině jsme si vytvořili tříbrankové vedení, což se bohužel v dalším průběhu duelu ukázalo být velkým problémem. Hráči začali hrát laxně, nezodpovědně a nedůrazně v zakončení. Soupeř toho skvěle využil a nakonec nám zbyl jen chabý bod za výhru v nájezdech.“

Petr Kořínek
„Půlka zápasu z naší strany byla hodně špatná, poté jsme hru stáhli na tři formace. Hra se začala zlepšovat, nabádali jsme hráče, že hokej se hraje šedesát minut a že nic není ztraceného, jak jsme se sami v předchozích zápasech sami přesvědčili. Ve třetí třetině jsme soupeře zmáčkli a zaslouženě jsme srovnali a nakonec i zápas otočili. Dnes půlka utkání špatná, půlka dobrá.“