Juniorka porazila Chomutov a veze si domů plný počet bodů

Date of publication Author Kristýna Šlechtová

Chomutov/Liberec – První gól zápasu sice vstřelil domácí Chomutov, Tygrům se ale podařilo zápas otočit a žádnou další branku neinkasovali. K vítězství libereckému týmu významně pomohl hattrickem útočník Lukáš Plos. Severočeši vezou domů tři body za výhru 6:1.

15. kolo, sobota 30. října 2021
1:6
(1:3, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Šugár (Suk) – 8. Plos (Nezbeda, Zajíček), 11. Plos (Zajíček, Nezbeda), 11. Huňor (Rybář, Vyhlídko), 39. Zajíček (Plos, Nezbeda), 47. Plos (Culek, Vopravil), 52. Duschka (Vyhlídko, Pavlík). Rozhodčí: Domský – Gerát, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku:39:45 . Průběh utkání: 1:0, 1:6.

Piráti Chomutov

Suk (Tuček) – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Matějka, F. Döring – P. Šugár, T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, Vostiňák, Adam, Vyroubal, Mišovic, Cháb.

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Rybář, Kovář, Hladík, Culek – Nezbeda, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Huňor.

První třetina nezačala pro Tygry dobře, po nahrávce chomutovského brankáře Suka se z mezikruží trefil útočník Pavel Šugár. Liberec ale rychle odpověděl, Zajíček u mantinelu našel Nezbedu, ten přihrál před branku, kde byl úplně volný Lukáš Plos, který zamířil přesně pod horní tyč. Bílý Tygři v první periodě průběh utkání otočili, když úřadoval znovu Lukáš Plos svou střelou nad brankářův pravý beton. Po deseti vteřinách se náskok ještě podařilo navýšit skvělou tečí Jana Huňora.

Druhá perioda nám nabídla pouze jeden gólový moment. Ve třicáté deváté minutě z otočky mezi kruhy vystřelil Jakub Zajíček a poslal kotouč přímo za záda chomutovského brankáře Suka. Po druhé třetině tedy platí stav 4:1.

V poslední části duelu Lukáš Plos zkompletoval hattrick, svou střelou z levého kruhu na zadní tyč. V Padesáté druhé minutě Tygry poslal do pětibrankového vedení Vojtěch Duschka, který se bekhendem trefil do bližšího rohu a upravil tím skóre zápasu na konečných 6:1.

„Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Nevím, co na to říct, Chomutov se trápí. My jsme dlouho nemohli dát góly, takže soupeř kousal a byl na koni, ale čtvrtým gólem na konci druhé třetiny jsme zápas definitivně zlomili na svoji stranu. Musím ale říct, že prostřední třetinu byl Chomutov lepší než my. Jsme rádi, že vezeme z víkendu šest bodů domů.“

Petr Jíra
„Narazili jsme opět na těžkého soupeře, proti kterému jsem se dostali do vedení. To by nás mělo uklidnit, ale bohužel jsme hned v dalším střídání inkasovali. Pak nám napadaly góly a bylo to těžké se z toho dostat. Nadechovali jsme se ještě ve druhé třetině, kdy jsme měli přesilovku pět na tři, ale Pavel Šugár o kousek netrefil. Kdybychom tam snížili, zápas by se možná vyvíjel jinak. Musím říct, že dvojtkání proti Mladé Boleslavi a Liberci mělo nějaké parametry oproti tomu, co jsme předvedli na Moravě.“