Juniorka přehrála Zlín a z moravského tripu veze domů šest bodů

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Zlín/Liberec - Po páteční výhře nad brněnskou Kometou čekal dvacítku další těžký soupeř, a to zlínští Berani, kteří na svém kontě měli devítizápasovou vítěznou šňůru. Po úvodní dvacetiminutovce byl stav vyrovnaný, v té druhé ale Tygři třemi góly zvrátili vývoj duelu na svou stranu a nakonec zvítězili 5:1.

20. kolo, sobota 20. listopadu 2021

Branky a nahrávky: 14. Riedl (Chludil, Frömel) – 12. Měchura (Nezbeda, Zajíček), 22. Patzelt (Jenčovský), 28. Gajda (Měchura, Kovář), 36. Kovář (Měchura, Zajíček), 44. Nezbeda (Zajíček). Rozhodčí: Goňa – Kučera, Peluha. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

PSG Berani Zlín

Šarman (Synek) – Kunst, Burian, Nábělek, Talafa, Velikovský, Riedl (C), Kráčalík – Tomeček, Handl (A), Martinec, Dědek, Masař, Frömel, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga

Vopravil (Krátký) – Kollert, Duschka, Starý, Kovář, Hladík, Patzelt, Culek – Nezbeda, Vyhlídko, Kříž, Měchura, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Huňor

První větší šanci utkání měl na své hokejce Štěpán Vyhlídko, který se po chybě zlínské obrany zjevil sám před Dominikem Šarmanem, ten ale jeho zakončení zneškodnil. Zanedlouho už se však Tygři mohli radovat, když na konci úspěšné přesilovkové kombinace stál Adam Měchura - 0:1. Zlínští ovšem za necelé dvě minuty vyrovnali, a opět to bylo v početní výhodě. Po přihrávce Lukáše Chludila prostřelil Štěpána Vopravila Vojtěch Riedl - 1:1. Po úvodní části hry tak bylo skóre vyrovnané.

Hned na začátku druhé třetiny mohli jít do vedení domácí, Jakub Masař ale v dobré pozici nedokázal tečovat střílenou nahrávku. To Berany mohlo mrzet, protože hned z následujícího protiútoku se Severočeši prosadili, o což se postaral Filip Patzelt - 1:2. Zanedlouho to navíc bylo už o dva góly. Další přesilovku využil rychlou střelou Petr Gajda - 1:3. V závěru prostřední periody navíc ještě skóroval Filip Kovář a Liberečtí tak do kabin odcházeli s komfortním tříbrankovým náskokem.

V úvodu třetího dějství se do samostatného úniku dostal Adam Měchura, jenže na Dominika Šarmana tentokrát nevyzrál. V 44. minutě už však zlínský gólman opět inkasoval. V další přesilovce po přihrávce Jakuba Zajíčka skóroval kapitán Lukáš Nezbeda - 1:5. Ve zbylém průběhu sice byli o něco aktivnější domácí, na skvělého Štěpána Vopravila už ale recept nenašli. Svěřenci trenéra Richarda Loba tak na moravském tripu získali všech šest bodů!

Radující se liberecký kapitán Lukáš Nezbeda

Richard Lobo
„Budu hodnotit spíš celý víkend. Odehráli jsme dvě opravdu těžká utkání, ale přistoupili jsme k nim zodpovědně, plnili co jsme si řekli a přidali výborný týmový výkon. Nadstavbu do útoku byla radost sledovat. Je potřeba v těchto výkonech pokračovat i dál.“

20. kolo, sobota 20. listopadu 2021

PSG Berani Zlín