Kategorie U16 v zápase s Táborem naprosto dominovala a bere tři body

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V multifunkční Home Credit Areně byl v sobotu odpoledne k vidění souboj Davida s Goliášem. Role byly jasně dány, přesto se však naši mladíci potýkali s koncovkou. Základní část i tak ovládli jasně 4:0, nicméně v dodatečném prodloužení si pro sebe bodík uzmul také Tábor.

3. kolo, sobota 15. září 2018
(1:0, 3:0, 0:0 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Putz (Masař), 24. Rossmy (Vodlan, Culek), 38. Trunda (Hujer, Culek), 38. Vodlan (Jenčovský, Böhm) – 63. Eremiáš (Janda). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 27. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 4:0. Rozhodčí: Wagner – Hejl, Podrazil.

Franc – Damašek, Böhm (A), Duschka, Šedivý (C), Culek, Dvořák, Tůma – Masař, Hujer, Putz, Měchura, Vodlan (A), Trunda, Jenčovský, Plos, Rossmy.

Hockey Club Tábor

Korytar – Kofroň, Krch, Šťastný, Šrubař (C), Janda – Eremiáš, Budík, Mareš, Nevšímal (A), Čančura, Cháb, Polák, Matašovský, Suchan, Koreš, Vaněk, Kundrát (A).

Zpočátku se střetnutí neslo v na šance ještě poměrně vyrovnaném duchu. Za Liberec zahrozil Jakub Masař a Korytar si připsal první důležitý zásah. Hosté odpověděli přečíslením tří proti jednomu a Lukáš Franc si poradil s nepříjemnými dorážkami Suchana a Kundráta. Za malou chvíli tečoval Mikuláš Jenčovský jen těsně vedle a neuspěl ani na druhé straně Eremiáš, jehož záludnou střelu zvládl Lukáš Franc vyrazit. Divoká pasáž ovšem vyzněla lépe pro šelmy.

Jakub Masař totiž od mantinelu našel Davida Putze, jenž si rozhýbal brankáře a zacílil přesně pod horní tyčku - 1:0. Vzápětí se na Korytara pokoušel vyzrát z bezprostřední blízkosti Bennet Rossmy, avšak narazil na betony. To stejné platilo také v případě Jakuba Hujera, jenž neproměnil v gól svůj samostatný únik. Do kabin se tak odcházelo pouze za stavu 1:0.

Ladislav Šmíd uniká soupeři

Krátce po startu druhé části předvedli domácí hokejovou parádu. Mezinárodní spolupráce Luky Vodlana s Bennetem Rossmym skončila trefou druhého jmenovaného, jenž po blafáku do bekhendu zvýšil na 2:0. Tygři poté neproměnili další obrovské šance. Nejprve se pěkná střela Adama Měchury zastavila o břevno, načež Tomáš Trunda v úniku nedokázal prostřelit Korytara.

Hráči z města pod Ještědem nevyužili také řadu přečíslení. Lukáš Plos nepřihrál Mikuláši Jenčovskému ideálně a proti výměně puku mezi Davidem Putzem a Adamem Měchurou skvostně zasáhl Korytar. Poté se ale šelmy mohly přeci jen uklidnit. Tomáš Trunda využil pěkné přihrávky v podání Jakuba Hujera a z mezikruží rozvlnil síť - 3:0. Několik desítek sekund poté navíc Mikuláš Jenčovský parádním manévrem uvolnil Luku Vodlana, a ten se trefil nad gólmanovu lapačku - 4:0

Trenér Richard Lobo o nevyužitých přečísleních:

"Přečíslení v tréninku děláme, ukazujeme si to i na videu. Je to jen laxnost, nic jiného. Hráči trochu poleví v hlavách, a myslí si, že když jedou dva na jednoho, je všechno hotovo. Přijde lehké podcenění, a podle toho ty situace dopadají. Dnes jsme jich zahodili asi deset."

Třetí perioda začala díky problémům s ledovou plochou se zpozděním, to ale Tygrům vítr z plachet nesebralo. Bohužel ovšem pokračovali v neslavné produktivitě, v soubojích tváří v tvář hostujícímu brankáři v krátkém časovém sledu neuspěl David Putz, ani Tomáš Trunda. Modrobílým se taktéž mohl podařit výjimečný počin, ve dvojnásobném oslabení totiž skvělou práci odvedl Luka Vodlan a připravil tutovku Davidu Putzovi. Škoda, že zblízka na Jakuba Korytara, jenž byl hlavní hvězdou Táborských, nevyzrál.

Před koncem řádné hrací doby se ještě zaskvěli oba gólmani, Korytar polapil další samostatný únik, tentokráte v podání Mikuláše Jenčovského. Na druhé straně Lukáš Franc odrazil betonem jedovatý pokus Suchana z mezikruží. Následovalo dodatečné prodloužení, ve kterém se tento doplněk naplno ukázal. V obrovské šanci vypálil David Putz pouze do Korytara a Tábor tak dostal šanci odjet s bodem. Toho využil Adam Eremiáš, jenž v ponechané výhodě dopravil kotouč z dorážky do sítě. Tygři tedy získali tři body, Jihočeši díky nadstavbě jeden.

Richard Lobo
„Před zápasem jsem klukům jasně řekl, že jsou to povinné čtyři body. Nakonec bohužel nebyly... Soupeř byl horší než my, ale my se prostě trápíme v koncovce. Dneska se to ukázalo, tenhle zápas měl skončit 13:0, ne 4:0. Díky zakončení jsme přišli o body s Pardubicemi i s Hradcem. Dnes jsme přišli o další bod. V zakončení nás hrozně tlačí bota, věříme, že se to už zlepší.“

3. kolo, sobota 15. září 2018
(1:0, 3:0, 0:0 - N 0:1)