Královská kategorie ve východních Čechách úspěšná! V prodloužení porazila Hradec Králové

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Hradec Králové/Liberec - Kategorii U20 čekal ve čtvrtečním podvečeru náročný souboj s Hradcem Králové. Ten nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém skóroval Petr Wiencek a přisoudil bonusový bod na stranu Tygrů.

7. kolo, čtvrtek 28. září 2017
2:3p
(0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 39. Kynčl (Mašín, Řepík), 46. Chalupa (Matějček, Hroudný) – 25. Teplý (Průžek, Krejsa), 39. Žemba (Beran), 61. Wiencek (Nezbeda). Rozhodčí: Pilný – Kis, Rampír. Vyloučení: 4:3 navíc Muška (MHK) 10 minut naražení zezadu. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:21. Diváci: 155.

Mountfield HK

Dvořák – Hroudný (C), Muška, Pohl, Havránek, J. Moník, T. Kynčl, Jonáš – D. Matouš, M. Matouš, Matějček, Pažourek, Havelec, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Hidveghy, Chalupa

Žajdlík – Miročnikov, Bednář, Aubrecht, Krejsa, Turský, Leško, Starosta – Janele, Holenda, Šír, Průžek, Piroutek, Beran, Wiencek, Nezbeda (C), Burda, Teplý, Žemba, Bělohorský

Už před úvodním hvizdem bylo zřejmé, že utkání nabídne velmi atraktivní podívanou. V jedenácté minutě napřáhl na modré čáře během přesilovky Miročnikov a Dvořák se měl co ohánět, aby pokus libereckého beka zneškodnil. O několik chvil později musel svůj um ukázat Matěj Žajdlík. Během několika málo vteřin zneškodnil pokusy Pohla s Mašínem i bekhend Dominika Matouše, po němž tygří gólman udržel lapačku jen těsně před brankovou čarou.

Gólem neskončilo ani rychlé Teplého obtočení se kolem branky a oba celky se tak do kabin rozešly za nerozhodného stavu. Do druhé periody vstoupili lépe domácí. Starosta s Holendou zasypali Dvořáka ranami z mezikruží, nicméně hradecký maskovaný muž dokázal udržet nerozhodný stav. Tedy až do pětadvacáté minuty. Průžek se dostal ke střele, puk se odrazil k Michalu Teplému a Tygři vedli. V 39. minutě byl navíc náskok už dvougólový.

Beran naservíroval puk zpoza branky rozjetému Janu Žembovi a ten se trefil přesně mimo dosah Dvořáka. Záhy odpověděli hosté. Ještě ve stejné minutě se blýskl pohledným pasem Mašín, který naservíroval puk Tomáši Kynčlovi. Domácímu bekovi stačilo kotouč pouze lehce usměrnit na zařízení.

Po přestávce už bylo vyrovnáno. Nejprve ještě Patrik Mašín nezužitkoval svůj únik, následně se ale prosadil David Chalupa. Jeho rána neomylně zapadla ke vzdálenější tyči. V posledních deseti minutách duelu si oba celky vytvořily hned několik šancí. Žajdlík ale udržel šance Tygrů na body, a když svou ranou Teplý trefil pouze tyč, bylo jasné, že bude následovat prodloužení.

Netrvalo ale dlouho, po třiačtyřiceti vteřinách potrestal hrubku v defenzivě Hradce Králové Petr Wiencek. Ten využil pádu jednoho z protihráčů a po Nezbedově pasu nalezl přesnou ranou mezeru mezi Dvořákovými betony.

Valdemar Jiruš
„Určitě jsme spokojeni, chtěli jsme si odsud odvézt body. V prodloužení se nám podařilo získad bod navíc, za což jsme rádi. Bylo to těžké utkání, soupeř se prezentoval aktivní hrou, hodně nás napadal a byl agresivní. My jsme si s tím ale poradili a musíme klukům poděkovat za předvedený výkon.“

Aleš Krátoška
„První třetina byla hodně vyrovnaná, i stav 0:0 tomu odpovídal. Ve druhé byl Liberec zhruba do desáté minuty lepší, ale pak myslím, že jsme zase měli mírnou převahu my a nakonec jsme i dokázali srovnat. Rozhodla chyba v prodloužení, kdy náš hráč zakopl, oni jeli sami na branku a byl z toho gól. I to se stává. Samozřejmě jsme rádi i za bod, ale je to škoda, protože ten bodík navíc jsme mohli ukořistit. Myslím, že z obou stran to byl dobrý zápas, kluci ho odmakali a dodržovali naše pokyny. Asi budeme muset víc trénovat hru tři na tři.“