Mladí Tygři se mohou opět radovat, na své konto si připsali vítězství nad silnou Spartou

Date of publication Author Aneta Kořínková

Ve 42. kole základní části EL dorostu přivítali na svém ledě Bílí Tygři Liberec Spartu Praha. Tygrům se na domácím ledě opět dařilo a dokázali si poradit se silným konkurentem. Další zápas čeká Tygry ve městě perníku - <B>Pardubicích</B>.

42. kolo, sobota 31. ledna 2009

Branky a nahrávky: 2. Vlach (Psota, Filippi), 18. Filippi (Vlach, Jánošík), 19. Maďar (Miškovský), 29. Maďar (Vlach, Jánošík), 44. Bittner (Dám, Kouba), 59. Vlach (Jánošík) - 28. Brzobohatý, 45. Eis (Rubeš), 47. Vítek (Eis). Rozhodčí: . Vyloučení: 11:8 Využití: 2:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 100 Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:3, 6:3.

Krkoška - Jánošík, Hloušek, Říha, Rohal, Bartejs, Dám, Najman, Bednárik - Vlach, Filippi, Psota (od 35. Slivka) - Maďar, Kouba, Miškovský - Morong, Bittner, Beníšek - Urban, Mikyska.

HC Sparta Praha

Sedláček, Bílek - Sobotka, Kolář, Žovinec, Muller, Veselý, Koževnikov, Vítek, Protivný, Doležal, Hudec, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Volf, Teubner, Merta

Již v úvodu první třetiny domácí skórovali a to přesnou střelou Jaroslava Vlacha, který za asistence Psoty a Filippiho dokázal kotouč protlačit do pravého rohu soupeřovy brány. Tygrům se dařilo a další obrovské šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Sedláčka nejprve otestoval Filippi a následně Kouba, ale ani jeden z hráčů svoji šanci neproměnil. Obrovské štěstí se v páté minutě drželo domácího gólmana Krkošky, kterému znesnadnili hráči výhled a on téměř na poslední chvíli vychytal ostře vypálenou ránu Hudce. Další velkou šanci zaznamenali domácí v první přesilové hře. Rohal se zmocnil puku, přihrál Říhovi a ten vystřelil. Sedláček byl ale připraven a sebejistě překazil domácímu týmu veškeré naděje na gól. Ani Krkoška nemohl v bráně odpočívat. Středočeši skvěle započali přesilovku několika ostrými ranami a domácí brankář se pěkně zapotil. Jeho síť však zůstala prázdná. V závěru první třetiny si zahráli přesilovku i domácí. V osmnácté minutě si dokázal najít prázdné místo v levém rohu soupeřovy brány Tomáš Filippi a po asistenci Vlacha a Jánošíka umístil puk do Sedláčkovy brány - 2:0. Devět vteřin před koncem třetiny ho následoval Patrik Maďar, který po přihrávce Miškovského zvýšil na 3:0.

Do druhé třetiny nastoupila Sparta s velkou vervou a první minuty se hrály u branky domácích. I přes přesilovku Tygrů se hostům podařilo prodrat před Krkošku a Protivnému skvěle vypálit, kotouč ale ukryl Krkoška do lapačky. Domácí se ale z tlaku brzy vymanili a začali opět hrát svoji hru. Tu jim překazila až přesilovka Sparty. Hosté se snažili využít každé šance a Krkoška měl co dělat, aby skóre zůstalo nezměněno. Ve dvacáté sedmé minutě se ke kotouči dostal Protivný a řítil se k brance domácích. Těsně u branky byl ale podražen Maďarem a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sparťané vyslali Patrika Brzobohatého a ten uspěl, snížil na na 3:1. Maďar své "pochybení" ale brzy napravil a to přímo ukázkovým gólem. Dobře zpracoval přihrávku od Vlacha a kotouč propálil až za Sedláčkova záda. Ten se po posledním neúspěšném zákroku rozhodl odstoupit a na jeho post nastoupil Bílek. Druhou třetinu zakončili hosté dvěma přesilovými hrami, ale výsledek zůstal nezměněn.

Úvod poslední části patřil domácím útočníkům. Hosté se zaměřili více na obranu než na útok, ale ani to jim nepomohlo. Ve 44. minutě se na Bílka vrhli Bittner, Dám a Kouba. Po několika přihrávkách pak celou akci zakončil Ladislav Bittner, který po přihrávce Dáma dorazil puk do brány - 5:1. Potom se opět vylučovalo, pykat šli domácí. Převahu dokázali Středočeši zužitkovat ve čtyřicáté páté minutě, kdy se Stanislavovi Eisovi podařilo překonat Krkošku a snížit na 5:2. Gól hosty povzbudil, do dalšího tlaku jim pomohla i přesilovka pět na tři. Tu využili, po přesné přihrávce Eise poslal kotouč za Krkoškova záda Radek Vítek. Hosté viditelně přitvrdili, hrálo se více v obranném pásmu domácích. Z ojedinělého protiútoku zahrozil Filippi, ale trefil jen tyčku. Pražané se rozhodli bojovat do posledních minut a po vyžádaném oddechovém čase odvolali z brány Bílka a vyměnili ho za hráče. To se jim stalo osudným a v padesáté deváté minutě poslal do prázdné brány kotouč Jaroslav Vlach a stanovil konečné skóre zápasu.

42. kolo, sobota 31. ledna 2009

HC Sparta Praha