Pátá výhra v řadě! Dorost si proti Hvězdě s chutí zastřílel

Liberec - Tygří dorost zůstává i po pěti kolech stoprocentní! Pražskou Hvězdu doma rozstřílel vysoko 10:1, hattrick si připsal Vasyl Špilka. Po relativně vyrovnané první třetině náš tým naplno převzal otěže zápasu do svých rukou a na ledě dominoval.

5. kolo, čtvrtek 23. září 2021
10:1
(2:0, 5:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Vološín (Jansa), 15. Prokůpek (Hrabčák), 28. Špilka (Hois, Průšek), 33. Špilka (J.Pérez), 35. Špilka (Janata, Hois), 37. Král, 40. Prokůpek (Várady), 46. Ehrenberger, 47. Jakubec (Hois), 54. Vološín (Jansa) – 36. Spěváček. Rozhodčí: Folk - Serbus, Povová. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 3:0. Diváci: 89. Střely na branku: 40:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 10:1.

Macourek (Hambálek) – Ehrenberger, Várady, Jakubec, D. Pérez, Průšek, Ficenec, Král – Hrabčák, Pekař, Fiala (A), Hois (A), J. Pérez, Vološín, Špilka, Jansa, Janata (C), Prokůpek.

HC Hvězda Praha

Hrabák (41. Forst) – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Mrázek, Kubata (A), Beňo – Dohnal, Neuhausel, Ivanovič, Roule, Niederhafner (A), Spěváček (C), Topol, Zwahlen.

V úvodu zápasu se oba týmy spíše oťukávaly, hrozit začaly až po polovině první části. Po sérii šancí na obou stranách otevřeli skóre Liberečtí, když přesně mířil Tadeáš Vološín - 1:0. O chvíli později se navíc na brankovišti nejlépe zorientoval Tomáš Prokůpek a na straně domácích bylo ještě veseleji - 2:0.

Prostřední třetina Tygrům patřila ještě mnohem výrazněji. A byl to Vasyl Špilka, kdo řídil brankovou smršť. Nejprve sice v samostatném úniku neuspěl, jenže poté si spravil chuť. V přesilovce proměnil v gól krásnou přihrávku Vojtěcha Hoise, následně se střelou pod víko trefil dokonce v oslabení a čistý hattrick uzavřel vzápětí, když po krásné souhře celého útoku zamířil do odkryté klece - 5:0!

Pražané snížili zásluhou individuální akce aktivního Vojtěcha Spěváčka, jenže poté znovu pálili modrobílí. Adam Král a Tomáš Prokůpek shodně vysmýčili prostory pod břevnem soupeřovy branky a Severočeši tedy po čtyřiceti minutách vedli 7:1.

Ve třetím dějství si svěřenci kouče Milana Plodka zkusili pětiminutové oslabení, nicméně místo bránění se v něm dokonce dvakrát prosadili! Jakub Ehrenberger získal puk na obranné modré čáře a svůj únik zakončil suverénně, Matouš Jakubec se pak trefil po další povedené přihrávce Vojtěcha Hoise - 9:1. Ve vzduchu tedy visel desátý gól a Tygři se ho dočkali. Tadeáš Vološín z levého kruhu i s trochou štěstí prostřelil brankáře a uzavřel skóre na konečných 10:1.

„Dnes to bylo o tom, jestli se prosadíme. Přestože první třetina tak vysokému skóre nenapovídala a soupeř výborně bruslil, postupem času jsme získávali klid na hokejkách. Kluci hráli dobře a dali jsme hezké góly, což nás těší.“