Reportáž

Pátá výhra v řadě! Dorost si proti Hvězdě s chutí zastřílel

Liberec - Tygří dorost zůstává i po pěti kolech stoprocentní! Pražskou Hvězdu doma rozstřílel vysoko 10:1, hattrick si připsal Vasyl Špilka. Po relativně vyrovnané první třetině náš tým naplno převzal otěže zápasu do svých rukou a na ledě dominoval.

V úvodu zápasu se oba týmy spíše oťukávaly, hrozit začaly až po polovině první části. Po sérii šancí na obou stranách otevřeli skóre Liberečtí, když přesně mířil Tadeáš Vološín - 1:0. O chvíli později se navíc na brankovišti nejlépe zorientoval Tomáš Prokůpek a na straně domácích bylo ještě veseleji - 2:0.

Prostřední třetina Tygrům patřila ještě mnohem výrazněji. A byl to Vasyl Špilka, kdo řídil brankovou smršť. Nejprve sice v samostatném úniku neuspěl, jenže poté si spravil chuť. V přesilovce proměnil v gól krásnou přihrávku Vojtěcha Hoise, následně se střelou pod víko trefil dokonce v oslabení a čistý hattrick uzavřel vzápětí, když po krásné souhře celého útoku zamířil do odkryté klece - 5:0!

Pražané snížili zásluhou individuální akce aktivního Vojtěcha Spěváčka, jenže poté znovu pálili modrobílí. Adam Král a Tomáš Prokůpek shodně vysmýčili prostory pod břevnem soupeřovy branky a Severočeši tedy po čtyřiceti minutách vedli 7:1.

Ve třetím dějství si svěřenci kouče Milana Plodka zkusili pětiminutové oslabení, nicméně místo bránění se v něm dokonce dvakrát prosadili! Jakub Ehrenberger získal puk na obranné modré čáře a svůj únik zakončil suverénně, Matouš Jakubec se pak trefil po další povedené přihrávce Vojtěcha Hoise - 9:1. Ve vzduchu tedy visel desátý gól a Tygři se ho dočkali. Tadeáš Vološín z levého kruhu i s trochou štěstí prostřelil brankáře a uzavřel skóre na konečných 10:1.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek
Bílí Tygři Liberec
„Dnes to bylo o tom, jestli se prosadíme. Přestože první třetina tak vysokému skóre nenapovídala a soupeř výborně bruslil, postupem času jsme získávali klid na hokejkách. Kluci hráli dobře a dali jsme hezké góly, což nás těší."