Sedmáci pokořili Frýdlant! Bratři Jínové a Ficenec vstřelili hattrick

Frýdlant/Liberec - Jednoznačná záležitost. Sedmá třída Bílých Tygrů v duelu se stejně starou kategorií Frýdlantu dominovala. V průběhu duelu vstřelila hned šestnáct branek, soupeř reagoval dvěma trefami. Tygři v tabulce okupují i nadále první místo.

9. kolo, sobota 17. listopadu 2018
2:16
(1:5, 0:4, 1:7)

Branky a nahrávky: 3. Hoť (Salač), 46. Štefkovič (Kozler) – 3. Ficenec (Plosová), 11. Ulman (Moussa, Mitlener), 12. Ficenec (Mitlener), 12. Jína Jakub (Průšek), 14. Ficenec (Plosová, Moussa), 22. Tomka (Ficenec), 22. Průšek, 28. Tomka, 34. Klimov (Plosová, Jína Jan), 43. Jína Jan (Ulman), 46. Jína Jan (Klimov, Mitlener), 47. Jína Jan (Ulman, Ciolek), 49. Jína Jan (Ulman, Jína Jakub), 54. Průšek (Tomka), 58. Jína Jakub (Jína Jan), 59. Mitlener (Plosová). Vyloučení: 3:1. Diváci: 39.

HC Frýdlant

Charvát, Vrňata – Hoť, Kopecký, Kraus, Salač, Kozler, Louda, Matějka F., Matějka V., Skalický, Štefkovič

Tomeš, Pech – Ficenec, Jína Jakub, Mitlener, Jína Jan, Plosová, Ulman, Klimov, Ciolek, Kadlec, Tomka, Moussa, Průšek

Duel s Frýdlantem byl podle očekávání poměrně jednoznačnou záležitostí. Tygři nastupovali do duelu z pozice lídra, který prozatím neztratil v průběhu Ligy starších žáků ani jeden bod. Hosté vstoupili do utkání aktivně, oba celky se prosadily už ve třetí minutě zápasu. To však bylo na dlouhou dobu od Frýdlantu vše.

Bílí Tygři vstřelili už v první třetině pět gólů. Hattrick nastřádal ještě během úvodní periody Jacob Ficenec. Ve druhé periodě naše mužstvo pokračovalo v ofenzivní dominanci. V průběhu dvacetiminutovky překonalo soupeřovi brankáře hned čtyřikrát a do závěrečného dějství nastupovalo s pohodlným vedením 9:1 v zádech.

Ani to naše mužstvo ale neuspokojilo. V závěrečném dějství rozjelo kolotoč bratrské duo Jan Jína - Jakub Jína a šelmy vstřelily hned sedm dalších branek, soupeř reagoval jedním přesným zásahem. Jan Jína zaznamenal od 43. minuty do 49. minuty hned čtyři branky. Hattricku docílil i Jan. Bílí Tygři porazili Frýdlant vysoko 16:2.

V příštím kole je čeká na domácím ledě Varnsdorf. Duel se odehraje v sobotu 24. listopadu.

Sedmá třída versus frydlant 2018/2019 6

Jiří Peřina
„Soupeř patřil do kategorie slabších, na ledě jsme dominovali, z čehož pramenilo také šestnáct vstřelených branek. Zajímavostí byla střelecká forma byla Jana a Jakuba Jíny. První z nich vstřelil čtyři branky, druhý tři.“