Šesťáci udolali Hradec! 6 vteřin před koncem rozhodl Vápeník!

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Hradec Králové/Liberec - Skvělý závěr! Zápas šestých tříd královehradeckého Mountfieldu a Bílých Tygrů už směřoval k remíze, když tu šest vteřin před koncem rozhodl Teodor Vápeník. Naše mužstvo si tedy nakonec odnáší ze souboje dva body.

XVII.kolo, sobota 05. ledna 2019

Branky a nahrávky: 15. Štástka (Maxin), 20. Maxin (Štástka, Kratochvíl), 38. Štástka, 41. Bartovič (Štástka), 54. Borysenko (Rozsíval), 60. Vápeník. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 88.

Štrincl, Charvát - Baksalary, Kanca M., Richtárik, Rozsíval, Štástka, Vápeník, Borysenko, Maxin, Bartovič, Stromský, Ehrenberger L., Kříž, Kratochvíl, Bajer, Bělohorský

Trenér Ctibor Jech o rozhodujícím gólu:

„Gól na 5:5 byl pro nás trochu smolný. Gólman lehce podcenil situaci a puk přes něj přeletěl. Píchl si ho hokejkou a chtěl si hodit kotouč do lapačky, ale přeloboval ho. Každopádně naše rozhodující branka pár vteřin před koncem znamenala obrovský výbuch radosti. Bylo to vyhecované utkání, o výsledek jsme se soupeřem tahali. Soupeře jsme posledních pět minut přehrávali. Takže na naší střídačce byla logicky vidět obrovská radost a u soupeře naopak obrovské zklamání.“

Šestá třída Hradec Králové 2019 mládež

Ctibor Jech
„Byl to pro nás první zápas po pauze a přestávka se projevila. Působili jsme lehce nerozehraným dojmem. Soupeř byl kvalitní a odehrál se vyrovnaný zápas. První duel za šestou třídu si připsal brankář Sebastian Charvát a chytal velmi dobře. V naší hře však bylo vidět mnoho nepřesností a soupeře jsme nedokázali dostat pod tlak tak, jak umíme. Dali jsme branku na 5:4 a směřovali jsme za výhrou, ale inkasovali jsme smolný gól dvě minuty před koncem. Kluci se nepoložili, hecli se a poslední střídání, pár vteřin před koncem, propadla Vápeníkova střela díky dobré cloně před gólmanem až do branky.“

XVII.kolo, sobota 05. ledna 2019