Reportáž

Šestnáctka rozstřílela Piráty a po skvělém výkonu slaví další tři body

Chomutov - Tygří šestnáctka se v ELIOD extralize mladšího dorostu dočkala druhé tříbodové výhry za sebou. Na ledě Chomutova se brzy dostala do vedení a postupně ho navyšovala až na konečných 5:1. Vítěznou trefu zaznamenal obránce Jakub Šedivý.

Do utkání vstupovali mladí Tygři s důležitou výhrou 2:0 nad Litvínovem v zádech. Jednalo se vůbec o první tříbodové vítězství v nadstavbě a dnes k němu bylo přidáno další! Rýsovat se začalo už v 8. minutě. Williama Praye našel v nebezpečné pozici Měchura a Pray zamířil přesně - 0:1. Tygři poté přečkali oslabení, když byli potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Stejným prohřeškem se následovně provinili i Chomutovští, a ti už za technický prohřešek pykali.

Na konci přesilovkového tlaku stál Jakub Šedivý, jenž prostřelil Stuchlíka přesnou střelou k tyči. Byl to pro něj první gól v sezóně - 0:2. Liberečtí se prezentovali velice zodpovědným výkonem, v čemž pokračovali také ve druhé periodě. Zajímavou šanci na zvýšení skóre si připsal Jiruš. Projektil mířící z pravého kruhu zastavila až horní tyčka! Další zásahy si tak šelmy ponechaly až na závěr třetiny.

Nejprve Trunda ideálně našel Lukáše Nezbedu, který nedal z prostoru mezi kruhy Stuchlíkovi šanci - 0:3. A hned o minutu později se modrobílí dočkali dalšího úspěchu! Chybu domácí defenzivy potrestal Tomáš Kollert. Liberecký obránce doklepl touš do brány a zvýšil na 0:4. Závěrečná třetina se již víceméně dohrávala. Domácí se snažili Čajana zaměstnávat, dokonce byli střelecky mírně aktivnější, leč maskovaný muž chytal spolehlivě a Piráti si nevytvářeli šance, jež by po gólu vyloženě volaly.

Až v přesilovce Chomutovští snížili. Nejprve v úniku neuspěl Nezbeda, když svoji akci zakončil nepřesnou střelou. Na druhé straně si tedy kotouč připravil Ondřej Čech zbavil Čajana čistého konta - 1:4. Jiskřička naděje na vyrovnání však byla záhy uhasena dalším tygřím zásahem. Asistenci Nezbedy využil v předbrankovém prostoru Vojtěch Jiruš a překonal Stuchlíka bekhendem - 1:5. Do závěrečné sirény již žádná další branka nepadla. Tygři porazili Chomutov vysoko 5:1!