Šestnáctku sužují bacily, s hráči širšího kádru přesto vyválčila proti Brodu všechny čtyři body!

Liberec - Dva dny po velice cenné výhře na ledě vedoucí Komety nastoupila naše šestnáctka k dalšímu utkání. A to, díky kombinaci nemoci v liberecké kabině a důsledků těžkého utkání v Brně, v dosti pozměněné sestavě. Přesto se však radovala z plného bodového zisku! Vítězství nad Havlíčkovým Brodem urvali Tygři zejména díky povedené druhé periodě.

16. kolo, sobota 17. listopadu 2018
4:3
(2:1, 2:0, 0:2 - N 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Měchura (Masař), 11. Polák (Leden, Damašek), 29. Damašek, 32. Vodlan (Masař), 61. Trunda – 8. Besmák, 43. Juřica (Beneš), 60. Juřica (Kozlík, Dymák). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95. Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3. Rozhodčí: Horinek – Axman, Kotek.

Vopravil – Damašek, Duschka, Hladík (A), Šedivý (C), Meisel, Dvořák – Měchura, Vodlan, Leden, Trunda, Jenčovský, Kříž, Masař, Polák, Rossmy (A).

BK Havlíčkův Brod

Král – Dvořák, Besmák, Zych (C), Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica, Rauš (A), Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Vašák, Prášek.

Liberečtí na svého soupeře nastoupili s chutí už od první minuty. V samotném úvodu se při sólovém úniku hnal na Krále osamocený Vojtěch Polák, který zamířil do gólmanovy lapačky. Ve velké šanci neuspěl ani Filip Kříž, do vedení se tak nakonec dostali hosté. Ondřej Besmák projel do útočného pásma a náhlou střelou zpoza kruhů překvapil Štěpána Vopravila - 0:1. Naši hokejisté si ovšem připravili vskutku bleskurychlý obrat!

Nejprve si Adam Měchura ladně obhodil posledního obránce Brodu, aby v samostatném úniku pokořil Krále nádherným zakončením mezi nohy - 1:1. A o pouhých dvanáct sekund později vyslal skvěle hrající benjamínek Matěj Leden do šance Vojtěcha Poláka. Ten se po pravém křídle prohnal až na kruh a povedenou ranou o břevno otočil skóre ve prospěch šelem - 2:1! S tím se Havlíčkův Brod nechtěl smířit a k vyrovnání neměl daleko Kozlík. Štěpán Vopravil nicméně jeho dorážku zalehl těsně před brankovou čarou!

Ladislav Šmíd uniká soupeři

V dobré náladě zastihla šelmy také druhá dvacetiminutovka. Po trošku oťukávací pasáži se dočkaly zvýšení, když zmatek před brodskou brankou ukončil u levé tyčky zaparkovaný Filip Damašek - 3:1. Poté modrobílí přečkali oslabení, a krátce po jeho konci znovu udeřili. Luka Vodlan po pěkné přihrávce Jakuba Masaře stanul sám před Králem a vychutnal si jej ukázkovým blafákem do bekhendu - 4:1! V závěru třetiny se poté strhla velká ofenzivní podívaná, i když už bez dalších zásahů.

Tomáš Trunda se objevil v úniku. Také on šel do bekhendového zakončení, jenže to mezi betony neprošlo. Stejný hráč táhl o pár desítek sekund později další brejk, avšak tentokrát ještě hledal mezi kruhy Luku Vodlana, který, rozhozen obráncem, zamířil mimo. Na druhé straně to za Štěpánem Vopravilem zazvonilo, když horní tyčku napálil kapitán Bruslařů, Martin Zych. Hokejovou show uzavřeli znovu domácí mladíci. Konkrétně Vojtěch Polák, jehož dorážku střely Lukáše Meisela skvěle vykopl Král. Do kabin se odcházelo za stavu 4:1.

Trenér Richard Lobo o výkonu mladých hráčů ze širšího kádru:

"Solidní výkon předvedl například Matěj Leden, velice mile nás překvapil. Ale celá ta třetí lajna, včetně obránce Lukáše Meisela, hrála velice dobře. Ukázali, že jsou v zápasu platní, a že máme opravdu široký tým! Víme, že když nás potká nějaká marodka, jsme schopni tým vhodně doplnit a hráči z našeho širšího kádru jsou schopni se zapojit."

V poslední třetině převzal iniciativu Havlíčkův Brod, jenž tuto část hry ovládl na střely poměrem 18:9. A relativně rychle bylo sníženo, přesilovku zužitkoval z mezikruží Vladislav Juřica - 4:2. Tygry podržel také brankář Štěpán Vopravil. Sám se na něj v oslabení hnal Adam Rauš, který i přes faul Lukáše Meisela dokázal zakončit, leč strážce domácí svatyně udržel kotouč ve hře! Událostmi napěchovaná byla poslední minuta základní hrací doby.

Ve vyložené šanci Havlíčkova Brodu dorážel za ležícího Štěpána Vopravila znovu Adam Rauš. Kotouč se po kontaktu s maskovaným mužem vznesl do vzduchu a padáčkem se snášel pod břevno, odkud ho ovšem zázračně vyškrábl hokejkou Vojtěch Duschka! V čase 59:58 se nicméně hosté dočkali. Při hře v oslabení odvolali gólmana, hrálo se tedy pět na pět. V této situaci Vladislav Juřica napálil do branky křižnou přihrávku od Matěje Kozlíka - 4:3.

Tradičně následovala nadstavba, ve které se bojovalo o čtvrtý bodík. Luka Vodlan jej měl na hokejce, avšak tváří v tvář Královi nedotáhl kličku do konce. To jej mrzelo jen chviličku, stále ještě v úvodní minutě totiž z mezikruží ráznou střelou napsal definitivní tečku za zápasem Tomáš Trunda. Tygři vyválčili všechny body!

„Z naší strany to byl takový unavený hokej. Asi se trochu projevilo čtvrteční utkání s Kometou, kde se kluci vydali víceméně ve dvanácti hráčích. Navíc jsou nějací nachcípaní, takže jsme rádi, že jsme to dneska urvali. Dostali příležitost také kluci ze širšího kádru, kteří hrají v Benátkách a v Jablonci. Chtěli jsme je vidět. Mile nás překvapili! To utkání určitě splnilo svůj účel. Teď máme volno, kluci trochu orazí, v sobotu poté máme další zápas.“

Petr Beránek
„Pochopitelně nejsme s výsledkem spokojeni. Trošku jsme zaspali první třetinu, ve které jsme po dvou individuálních chybách dostali dva góly, které jsme dostat nemuseli. Ve druhé části jsme se výrazně zlepšili, začali jsme tam mít situace dva na jednoho, začali jsme více střílet. Bohužel ovšem dával góly soupeř, který dobře těžil ze svých šancí a byl efektivní v koncovce. Třetí třetinu jsme zas vyhráli 2:0 my. Klukům patří za bojovnost dík a Liberci gratuluji k výhře.“