Starší dorost si proti Olomouci zastřílel, porazil Hanáky vysoko 6:0

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec - Bílí Tygři se během sobotního poledne utkali s těžkým soupeřem z Olomouce. Na páteční těsnou prohru odpověděli nejlepším možným způsobem. Čtvrtý tým tabulky porazili vysoko 6:0 a připisují si tak velmi cenné tři body. V brance se blýskl čistým kontem Matěj Žajdlík a v útoku dvěma góly Michal Juščák.

32.kolo, sobota 09. ledna 2016
6:0
(2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Juščák (Wiencek), 13. Nezbeda (Wiencek), 24. Průžek (Jeník, Chrtek), 33. Čermák (Brabec, Juščák), 44. Juščák (Brabec), 44. Šír (Nezbeda). Rozhodčí: Kratochvíl - Svoboda, Vepřovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 6:0.

Žajdlík – Habermann, Krejsa, Eichler, Turský, Brabec, Kunst, Korecký (C), Bálik – Branský, Průžek, Juščák, Čermák, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Šír, Chrtek

HC Olomouc

Galuška (33. Schejbal) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil (C), Husták, Bohanos, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšmann, Machálek, Kořenek, Řička

Prvních pět minut bylo z obou stran velmi opatrných. Přesto hostujícím obráncům ujel Tomáš Nezbeda. Nepřesná přihrávka ale zapříčinila, že se puku zmocnili olomoučtí obránci.

Jenže o pár desítek vteřin později už se Severočeši radovat mohli. Michal Juščák se ocitl v situaci dva na jednoho a nad ničím nepřemýšlel. Tvrdou ránu na bližší tyč zastavila až síť v pravém horním rohu Galuškovy branky - 1:0.

Netrvalo dlouho a domácí vedli už o dvě branky. O pět minut později se při početní výhodě prosadil Tomáš Nezbeda. U pravého kruhu dostal od Olomouckých trochu více místa a okamžitě zamířil nad rameno hostujícího gólmana. Trefil se neomylně - 2:0.

Do konce třetiny ještě mohli hosté snížit především při vyloučení domácího kapitána Ivana Koreckého. Žajdlík však mohl zůstat klidný, protože většina střel od modré čáry mířila mimo branku a zbylé pozorná obrana včas zblokovala.

Druhé dějství začalo smrští rychlých kontrů, na jejímž konci byla další využitá přesilovka. Po necelých čtyřech minutách dotlačil puk do branky Jiří Průžek - 3:0.

Tygři hráli ve stále větší pohodě. Chrtkově teči chybělo k navýšení vedení jen pár centimetrů. O pár desítek vteřin později museli domácí na druhé straně kluziště velebit skvělý zákrok Matěje Žadlíka. Ten vychytal Zabloudila z bezprostřední blízkosti a dále držel nulu.

V polovině zápasu Brabec vybojoval puk za brankou. Kotouč se odrazil přímo před Galušku kde stál skvěle postavený Matěj Čermák. Ten pouze backhandem zvedl puk pod břevno a vyhnal olomouckého gólmana ze své svatyně - 4:0.

Po zbytek třetiny si ještě oba týmy vyzkoušely přesilovou hru, Olomouc dokonce dvakrát. Skóre se ale neměnilo, a tak šli domácí do kabin s pohodlným náskokem.

O první vzruch v poslední dvacetiminutovce se postarali hosté. Opět jim ale překazila dobře rozjetou akci v přečíslení nepřesná přihrávka.

A tak Tygři trestali. Michal Juščák si zopakoval akci ze začátku zápasu a tentokrát z levé strany trefil přesně horní roh branky, ve které už stál Adam Schejbal - 5:0.

A za dalších třicet sekund se Tygři radovali už pošesté. Jan Šír si vybruslil do středu kluziště a z mezikruží prostřelil hostujícího gólmana ranou k levé tyči - 6:0.

Zápas byl rozhodnutý. Oba týmy byly smířený s výsledkem a k vidění bylo spíše volnější tempo. Liberečtí ale i přesto předváděli krásné kombinace. Do větší šance se však propracovali hosté. Samostatný nájezd Pěchy, jejž na poslední chvíli zastavil skvělým obraným zákrokem Turský a ani teč jednoho z hostujících útočníků v předbrankovém prostoru však gólem neskončily.

Skóre se už neměnilo, a tak nemohl být pochyb o tom kdo se dnes bude radovat z pohodlného vítězství.

Richard Brančík
„Nevím, jestli nám včerejší zápas vzal tolik sil, ale dnes jsme bruslařky absolutně nestíhali. Z toho pramenila nesčetnost chyb, které soupeř potrestal. Předvedli jsme hodně špatný výkon. Liberec zaslouženě vyhrál.“

Jiří Kudrna
„Jsem moc rád, že jsme vyhráli. Byli jsme celý zápas lepší a aktivnější. Podařilo se nám vstřelit krásné góly. Jsem velmi spokojen s tím jak jsme ćelé utkání odehráli. Čekali jsme těžký zápas a takový opravdu byl, i když to tak podle skóre nevypadá. My jsme však proměnili všechny své šance a zaslouženě jsme vyhráli.“