U16 po třech minutách vedla už 3:0, nakonec Jihlavu porazila 4:3 po prodloužení

Jihlava/Liberec - Výborný vstup do zápasu, poté útlum a nakonec velká radost. Bílí Tygři zažili v zápase s Jihlavou vývoj jako na houpačce. Už po třech minutách hry sice vedli 3:0, ale soupeř dokázal v průběhu šedesáti minut manko vymazat. Rozhodnout tak nakonec muselo až prodloužení, ve kterém bylo úspěšnější naše mužstvo.

17. kolo, sobota 24. listopadu 2018
3:4p
(0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Pavelec (Adam, Pigl), 25. Báťa (Číhal, Broža), 52. Báťa (Pigl) – 1. Trunda (Masař), 3. Putz (Hladík), 3. Jenčovský (Leden, Rossmy), 62. Gajda (Böhm). Rozhodčí: Vrba – Tichý, Kučera. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:41. Diváci: 43.

HC Dukla Jihlava

Maláč – Číhal, Adam, Hrbek, Vranka, Port, Vovsík – Zdarsa, Melenovský, Jungwirth – Pigl, Polodna, Pavelec – Mlejnek, Báťa, Broža.

Franc – Duschka, Böhm, Šíma, Šedivý, Meisel, Hladík – Masař, Vodlan, Trunda – Rossmy, Polák, Hujer – Plos, Putz, Gajda – Leden, Jenčovský.

Tygři vstoupili do zápasu jako uragán. Po čtyřiceti minutách se po pasu Masaře prosadil TOMÁŠ TRUNDA. Ve druhé minutě domácí inkasovali dvouminutový trest a šelmy trestaly. Šedivý vystřelil z levého kruhu mimo, kotouč se dostal na modrou čáru k Hladíkovi, jenž poslal na branku další projektil. Maláč na poslední chvíli zasáhl betonem, ale proti dorážce DAVIDA PUTZE už se natahoval marně.

Za pouhých devět vteřin vedlo naše mužstvo už 3:0. Leden naservíroval puk MIKULÁŠI JENČOVSKÉMU a na liberecké střídačce bylo opět veselo. Nicméně domácí odepsaní po hrůzostrašném úvodu rozhodně nebyli. Po oddechovém času zahájili svou stíhací jízdu.

K úspěchu jim pomohly dvě branky na začátku prostředního dějství. V přesilovce se prosadil z pravé strany DANIEL PAVELEC a záhy ŠIMON BAŤA, jehož rána zapadla přesně pod horní tyč. Dukla připravila Tygrům několik perných chvilek v obranném mužstvu, ale šelmy se dlouho držely.

Vyrovnávací branku nakonec však vsítil v čase 51:58 ŠIMON BAŤA, který se stal jihlavským hrdinou. Vzápětí mohl vrátit vedení Tygrům Gajda, jenž tečoval Duschkovu střelu do tyče. Rozhodnutí ale nepřišlo a oba celky se tak popraly o výhru v prodloužení. Tam byli úspěšnější svěřenci trenérů Richarda Loba a Václava Kočího. PETR GAJDA se v další své velké šanci už nemýlil, když potrestal chybu v rozehrávce domácích a z nulového úhlu vypálil přesně to odkryté poloviny zařízení.

Tygři jsou před posledním kolem na třetí místě tabulky s jistotou postupu do play-off. Na první Kometu ztrácejí nedostihnutelných devět bodů, na druhou příčku jim však chybí jen bod.

„Vstup do zápasu jsme měli jak z říše snů. Podařil se nám, vedli jsme ve třetí minutě 3:0 a na co jsme sáhli, to nám tam spadlo. Možná právě tohle nám trošku uškodilo, protože jsme nabyli dojmu, že nám to půjde samo a soupeř se už po první třetině porazil, což tak samozřejmě nebylo. Druhou třetinu jsme odehráli laxně a soupeře jsme dostali do hry. Jihlava bojovala, třetí třetinu vyhrála a dnes šlo o zaslouženou dělbu bodů. Domácí si ho určitě zasloužili a my za ten lajdácký přístup ve druhé třetině jsme si naopak nezasloužili vyhrát za tři body.“

Štěpán Moravec
„Po dnešním utkání bohužel nemůžeme být spokojení. Poněkolikáté v řadě velmi brzy inkasujeme branku. Dnešním utkáním tato situace vygradovala, kdy jsme už ve třetí minutě prohrávali 0:3. Prvních dvacet minut jsme nebyli na hřišti a jen díky brankáři jsme se drželi ve hře. Od druhé třetiny jsme dokázali se soupeřem držet krok a nakonec utkání vyrovnat. Sahali jsme i po vítězství, za čtyři body, nicméně opět jsme ztroskotali na produktivitě. V prodloužení jsme si neodpustili pro mne neuvěřitelnou laxnost v obranné hře, která vyústila v bonusový bod hostů. Skutečnost, že jsme se v takto špatně rozehraném utkání dokázali vrátit zpět do hry bohužel jen velmi mírně tlumí to, co se dělo v první třetině.“