U18 znovu bodovala, i když Motoru podlehla v nájezdech

Date of publication Author Ondřej Belák

České Budějovice - V rámci Extraligy staršího dorostu zavítali vedoucí Bílí Tygři na jih Čech. Motoru sice podlehli a prohráli tak v nadstavbě potřetí, opět ale padli až po remízové základní hrací době. Stále tedy platí, že bodovali ve všech utkáních nadstavby! V Budějovicích jim ale k bodu pomohlo také potřebné štěstíčko.

XIV.kolo, pátek 19. ledna 2018
3:2sn
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Řezáč (Hrubec), 58. Novák (J. Čížek, Vávra), rozh. náj. Čížek – 5. Drábek (Adamec), 43. Hájek (Křepelka). Rozhodčí: Pokorný - Horký, Kotrba. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 41:31. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Banes Motor Č. Budějovice

Svoboda – Pánek, Vávra, Kubíček, Škola, A. Čížek, Šafář, Hubata – Silný, P. Novák, Krcho, Řezáč, Egert, Tisoň, Hrubec, Vaculík, J. Čížek, Melichar, Masopust, Grossmann.

K. Novák – Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Žůre, Starý, Ira – Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek, Strnad, Žemba, Šafařovský, Šeliga.

Budějovice na šelmy vlétly a hned po minutě a 31 sekundách přetavily aktivitu v gól. Hrubcovu střelu ještě Novák vyrazil, kotouč se ale dostal na hůl Aleše Řezáče, jenž jej umístil do branky - 1:0. Na vyrovnání ale přítomní diváci nečekali příliš dlouho! A opět se uplatnil dorážející hráč. Tečovaný pokus Adamce vyrazil Svoboda před sebe. Tam operoval Michael Drábek a už to měl snadné - 1:1.

Parádní hokej pokračoval. Nechybělo mnoho, a modrobílí mohli dokonat bleskový obrat. Brankář Svoboda ale svůj tým proti přečíslení podržel. Poté už začali úřadovat domácí. Individuálním průnikem se blýskl Hrubec a Novák se měl co ohánět. Budějovičtí zaměstnávali strážce liberecké svatyně i nadále.

Na největší příležitost před odchodem do kabin si počkali do času 19:59. V poslední vteřině zakončoval rychlý brejk Čížek, proti jehož zakončení předvedl Novák úspěšný přesun.

Ve druhé periodě byl k vidění stále atraktivní hokej, branku ale ani jedno mužstvo nevstřelilo. Ke změně skóre měl blízko domácí Silný, jenž ze slibné pozice rozezvučel tyč! Další šanci si připsal Egert, a to dokonce při vlastním oslabení. Na Novákovu klec pádil sám a maskovaný muž vytasil beton.

A tak se o slovo přihlásili pro změnu Tygři. Starého střelu z protiútoku se snažil dorazit do sítě Liška, ke smůle týmu z města pod Ještědem však netrefil kotouč čistě. Brankář Svoboda byl v pohotovosti i nadále. S vypětím všech sil si poradil s citlivou tečí Drábka!

Brankářský koncert pokračoval. Motor si vytvořil zajímavou situaci, přečíslení táhl Egert, vzal to na sebe a hosty opět podržel skvělý Novák.

Třetí část začala přesně tak, jak skončila ta s pořadovým číslem 2. Čížek pelášil sám na branku a Kristián Novák předvedl další výborný zákrok! A zahřmělo tedy na druhé straně. Matěj Hájek změnil dráhu Křepelkovy střely mimo dosah brankáře a bylo to 1:2.

Následně při našich mladících stáli všichni hokejoví svatí. Během dvou minut totiž ustáli hned tři jasné šance! Nejprve domácí tlačili kotouč do již prázdné brány, leč neúspěšně. Poté si Novák vybral slabší chvilku a nahození mu vypadlo za záda. Touš se povaloval na brankové čáře, opět ji ovšem nepřešel! Neskutečnou dvouminutovku zakončila velká příležitost Čížka, jenž v přečíslení minul.

České Budějovice se kýženého vyrovnání přeci jen dočkaly. Kristián Novák sice ještě vychytal trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu Bienieka. Exekutorem byl jeho jmenovec Pavel Novák. Ten zkusil bekhendovou kličku, které liberecká opora zdárně nastavila beton. V 58. minutě už se Motor radoval. Tečovanou střelu vyrazil brankář právě k Pavlu Novákovi, jenž z blízka poslal zápas do prodloužení - 2:2.

V nastavené pětiminutovce žádný gól nepadl, a to také kvůli tomu, že Čížek ve vyložené situaci trefil jen boční síťku. Utkání tedy dospělo až do nájezdů, které zvládli lépe domácí. Ti se prosadili dvakrát, zatímco tygří střelci neuspěli ani v jednom z případů. Vítěznou exekuci si připsal smolař dosavadního průběhu Jakub Čížek.

Bílí Tygři podlehli budějovickému Motoru v krásném zápase 2:3 po samostatných nájezdech.

Radek Bělohlav
„Po dnešním zápase jsme rádi za dva body. To dnes pro nás bylo asi maximum, jaké jsme mohli uhrát, protože jsme nebyli moc produktivní. Dneska proti nám hrál výborný soupeř a oba dva týmy dokázaly skvěle bruslit. Myslím, že ta remíza zápasu slušela.“

Milan Plodek
„Utkání se hrálo ve velmi vysokém tempu se spousty šancí na obou stranách. Dnes jsme oproti jiným zápasům udělali hodně taktických chyb, ale podržel nás skvěle chytající Kristián Novák. Motor si zaslouženě vzal druhý bod v nájezdech.“

XIV.kolo, pátek 19. ledna 2018
3:2sn