Derby s Boleslaví? Těžší zápas, než když na vás jde padesát střel, oddychl si Hambálek

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorostenci po třech prohrách zabrali a díky obratu porazili Mladou Boleslav 2:1. Důležitým článkem týmu byl gólman Vojtěch Hambálek, který z 26 střel propustil jedinou. "Je to velká úleva. Jsme všichni šťastní, že jsme to zlomili," usmívá se po tříbodové výhře.

Jak jsi vítězné derby viděl?
Dobře jsme začali a myslím, že jsme od úvodu diktovali tempo hry. Od druhé třetiny už to byl náš zápas. Mrzí mě jen ten smolně inkasovaný gól, ale co se dá dělat, hlavní je výhra.

Branku jsi nicméně dostal po teči střílené přihrávky, to asi nikdy není pro gólmana lehké.
Podle mě to byla trošku náhoda. Myslím, že jsem na ten puk byl i dobře postavený, ale nějak mi to tam propadlo.

Tím, že jste měli převahu na puku, vznikaly pasáže, kdy sis třeba i několik minut vůbec nesáhl na kotouč...
Takové zápasy jsou pro brankáře snad náročnější, než když na vás jde přes padesát střel. Je nějaká mela u nás ve třetině, ale pak zase tři minuty nic, člověk vymrzne. A pak na vás zase letí nějaká těžká střela. Bylo to náročné utkání.

Těsně před koncem ti vyklouzl puk z lapačky, když ses ho snažil přikrýt, šanci jsi pak ale výborně chytil. Oddychl sis?
Dělali jsme si srandu, že jsem ten zápas musel ještě trošku zdramatizovat. (smích) Ne, samozřejmě se mi ulevilo, že jsem to chytil. Byla to moje chyba, takže jsem rád, že jsem to napravil a nedostali jsme gól.

Ulevilo se vám, že jste ukončili menší sérii proher?
Je to velká úleva, jsme všichni šťastní, že jsme to zlomili.

Chutná to ještě lépe zrovna proti rivalovi z Boleslavi?
Určitě ano. V Liberci zatím nejsem moc dlouho, ale tu rivalitu mezi oběma kluby jsem už také nasál.

Prožíváš skvělou sezónu, jsi jednička v dorostu a ještě sis prožil premiéru v juniorce. Napadlo by tě to před pár měsíci?
Určitě nenapadlo. Vstupoval jsem do ročníku ani ne s cílem, že bych měl být jednička v dorostu. Spíš jsem se chtěl poprat o místo v týmu, abychom se s dalšími brankáři mohli střídat. Že bych mohl nakouknout i do juniorky bych si už vůbec nepomyslel. Jsem za to strašně rád, byla to obrovská zkušenost.