Obrat v závěru? Začali jsme více bruslit, hlásí Marek Macháček

Liberec - Dorostenci podruhé během tří dní narazili na Karlovy Vary. A znovu brali tři body! Bílí Tygři se za stavu 0:1 dlouho nemohli prosadit, až se ve 48. minutě trefil obránce Marek Macháček. "Karlovarští se asi lépe připravili, v porovnání s minulým zápasem měli určitě lepší vstup. Bylo to ale také o nás, umíme hrát lépe," ví Macháček.

Jak cenné tři body po takovém průběhu jsou?
Hodně cenné, navíc jsme je potřebovali, abychom se mohli dostat před Spartu. Začátek nebyl špatný, ale ve druhé třetině jsme přestali hrát. Závěr jsme ovšem zvládli a vyhráli jsme.

Zatímco druhá část od vás nebyla vůbec povedená, ve třetí jste se zvedli. Co bylo potřeba změnit?
Určitě jsme museli více bruslit a být důslednější v defenzivě. Ve druhé třetině jsme se dívali jeden po druhém, kdo co udělá.

Vstřelil jsi důležitý vyrovnávací gól, byť z pozice beka nepatříš úplně mezi časté střelce.
Matouš Jakubec skvěle sjel dolů a viděl jsem, že je mezi protihráči trošku místo. Zkusil jsem si tam najet, "Žako" mě skvěle našel a trefil jsem to. Jára Pérez navíc dobře clonil brankáři.

Nedobírali si tě kluci trošku, že jsi týmové střelecké trápení prolomil právě ty?
Jojo, trošku si dělali srandu. (úsměv) Na tréninku mi to tam ale někdy spadne. Sice si mě malinko dobírali, ale samozřejmě v dobrém.

S Vary jste se střetli podruhé během tří dní, tentokrát to bylo mnohem více upracované. Vzal si soupeř z úterka ponaučení (výhra 7:2)?
Asi se lépe připravili, v porovnání s minulým zápasem měli určitě lepší vstup. Bylo to ale také o nás, umíme hrát lépe.

Ke konci tam bylo hodně emocí, dokonce ses dostal do konfliktu při podávání rukou. Co se stalo?
Karlovarští asi úplně nezvládli ten hektický závěr. Při podávání rukou mě jeden protihráč chytl, jako by mi ji chtěl zlomit. (smích) Přijel ještě druhý a začal do mě strkat, nicméně rozhodčí to docela rychle uklidnili.

V sobotu jedete do Boleslavi k derby...
Určitě to bude vyhecované a hodně o soubojích. Věřím, že se s tím popasujeme a zápas zvládneme.