Rozhodla první třetina. Sparta nám to ale bude chtít vrátit, ví Špilka

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Dorostencům se vstup do semifinále povedl na výbornou, když Spartu porazili vysoko 7:3. Velkou měrou se na vítězství podílel i Vasyl Špilka, který si připsal jeden gól a dvě asistence. „Dobře jsme na ně vlítli, stále je ale co zlepšovat," říká šikovný útočník.

Jak se za prvním semifinálovým duelem ohlížíš?
Rozhodla první třetina, v které jsme měli dobrý pohyb. Dostali jsme se do náskoku, který jsme udrželi. Nějaké chyby v defenzívě tam od nás byly, naštěstí jsme to ale dotáhli do vítězného konce.

Skvěle se vám povedl úvod utkání…
Ano, v kabině jsme si říkali, že na ně musíme vlítnout. Sérii jsme začínali doma, čehož jsme chtěli hned od začátku naplno využít. To se nám povedlo, dali jsme rychlé góly, což prakticky rozhodlo celý zápas.

Sám jsi jeden z těch gólů vstřelil. Jak jsi tu situaci z tvého pohledu viděl?
Pavel Průšek mi nahrál do slotu, já jsem si puk zpracoval bruslí, pak jsem spadl, nějak jsem to tam ale procedil mezi betony.

Zápas jste vyhráli docela jasně, je přesto něco, co je ještě do příště potřeba zlepšit?
Určitě je. Je potřeba být více poctiví a nenechávat volné hráče v nebezpečných pozicích. Musíme si dát pozor i na naši disciplínu.

Co očekáváš od druhého souboje?
Sparta nám to bude chtít vrátit, určitě to bude jiný zápas. Musíme do toho zase vlítnout. Do Prahy bychom rozhodně chtěli jet s mečbolem.

Shodou okolností hraje ve stejnou dobu liberecké áčko čtvrtfinále se Spartou. Sledujete v kabině i tuto sérii?
Ano, klukům určitě fandíme. Dnes taky vyhráli, tak doufám, že se jim to ještě podaří otočit.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři