Dvougólový hrdina Radek Janata: Odehráli jsme možná nejlepší zápas!

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří dorostenci porazili Spartu na jejím ledě 2:0 a v sérii hrané na tři vítězné duely jim chybí poslední krok k postupu do finále. Oba góly zápasu obstaral liberecký kapitán Radek Janata. "Chtěli jsme tady urvat alespoň jedno vítězství. Máme ho a zítra to chceme dokončit," velí.

Byl to ve vašem podání jeden z nejlepších zápasů sezóny?
Ano, určitě! Plnili jsme, co jsme chtěli. Jeli jsme sem s pokorou, a ten výkon, který jsme předvedli, byl možná vůbec nejlepší za celou dosavadní sezónu.

Dlouho se čekalo na gól, brankář Hambálek ještě za stavu 0:0 chytil trestné střílení...
Hambi odchytal úplně famózní zápas. Patří mu velké poděkování a gratulace k vychytané nule.

Krátce poté jsi zavelel k produktivitě, první gól jsi vstřelil v přesilovce.
Zkusil jsem to po zemi, protože byl před brankou od kluků výborný screen. Na takové situace jsme se ovšem připravovali, chtěli jsme se takhle prosazovat.

Na 2:0 jsi pak zvýšil z trestného střílení svojí oblíbenou kličkou, že?
Jojo, dělám tenhle blafák od dětství. Zatím se mi to vede! (smích)

Utkání jste pak skvěle kontrolovali i směrem dozadu.
Nepolevili jsme a řekli jsme si, že zápas chceme bez komplikací dohrát. Podařilo se nám to výborně a dovedli jsme zápas do vítězného konce.

Na Spartu se série stěhovala za stavu 1:1, což možná lehkou výhodu dávalo soupeři. Myslíš, že jste dnes sparťany překvapili?
Asi trošku jo, ale my jsme sem jeli vyhrát a prostě tady urvat alespoň jedno vítězství. Máme ho a zítra to chceme dokončit!

Jaké jsou základní klíče k úspěchu pro čtvrteční duel?
Stále být pokorní, nefaulovat, hodně střílet a chodit před branku.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři