Sedm bodů? Dobrý vstup, usmívá se Brouček po výhře nad svým bývalým týmem

Liberec - Dominik Brouček prožil proti Mladé Boleslavi pikantní zápas – do Liberce totiž teprve před pár týdny zamířil právě od regionálního rivala. V sobotním utkání nastoupil v dobře fungující první lajně a aktivním výkonem pomohl k vítězství juniorky 4:0.

Chutná výhra v derby ještě o to lépe, že jsi porazil svůj bývalý tým?
Určitě. Byl to ale hrozně těžký zápas. V přípravě se nám úplně nedařilo, zatímco Boleslav většinu zápasů vyhrála. I kvůli tomu jsme moc rádi, že jsme to zvládli. Velký dík patří gólmanovi, zásluha jde hlavně za ním.

Výsledek 4:0 může znít jednoznačně, ale bylo to derby jak se patří...
Rozhodně, Boleslavští lítali, bylo to hodně bruslivé. Museli jsme dávat pozor na chyby, a když jsme nějakou udělali, podržel nás Králík (Daniel Král).

Musíme uznat, že Boleslav měla lepší vstup. Tlak jste ale přečkali a v osmé minutě jste otevřeli skóre. Byla to velká vzpruha?
Soupeř na nás vlétl, ale jak říkáš – pak jsme dali gól a ten nás nakopnul. Potom už to bylo z naší strany daleko lepší.

Boleslavští s přibývajícím časem začali působit hodně frustrovaně. Bylo to tak cítit i na ledě?
Přesně tak. Skoro celý zápas nás provokovali, chodili v tomhle ohledu i do mě. Nebylo to pro nás nic jednoduchého.

Takže jsi vnímal, že vzhledem k tvé minulosti do tebe soupeři chodili trošku víc?
Určitě. Dával jsem si ale pozor, žádný velký hit jsem nedostal, takže v pohodě. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Kuriózní bylo, že z potyčky v závěru utkání sis odnesl trest na sedm minut. Jak se ti to povedlo?
Sám ještě nevím, co mi tam rozhodčí sečetli. (smích) S jedním protihráčem jsme se tam chytli, klasická bitka. Nevím, co za takovým trestem stálo.

V dosavadních třech duelech jste posbírali velmi pěkných sedm bodů. Jste spokojení?
Jsme. Škoda prohry v prodloužení se Zlínem, i tenhle zápas jsme mohli zvládnout. Dlouho jsme vedli, jenže jsme v závěru inkasovali vyrovnávací gól. I tak je sedm bodů dobrý vstup do sezóny.