Prokůpek: Bylo to vyhrocené, ale udrželi jsme nervy na uzdě

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorostenci ve druhém extraligovém utkání přehráli Hradec Králové zaslouženě 4:1. Jednou z hlavních postav duelu byl útočník Tomáš Prokůpek, který si už v první třetině připal gól a asistenci.

Jak vítězství nad tradičním rivalem chutná?
Zápas byl vyhrocený, Hradečtí se nás už od rozbruslení snažili provokovat. Udrželi jsme ale nervy na uzdě a dobře jsme to zvládli.

Bývá to s Hradce takhle vyhecované?
Hráli jsme s nimi poslední přípravný zápas a už tam bylo v závěru za rozhodnutého stavu několik potyček. Bývá to tak.

Díky tvé teči jste rychle otevřeli skóre. Kudy puk brankáři vůbec propadl?
Přiznám se, že jsem taky vůbec nevěděl, kam jsem to tečoval. Jarabis (Jan Jarabko) dobře vystřelil, já jsem stál před bránou a tečnul jsem to. Možná to bylo brankáři mezi nohy.

Při druhém gólu jste předvedli skvělou akci s Imrichem Maxinem. Nepřemýšlel jsi, že už zakončení vezmeš na sebe?
Kluci mi pak v kabině říkali, že už jsem tam sám měl odkrytou branku. Já už jsem ale byl od modré čáry rozhodnutý, že jestli mi to nahraje, kotouč mu vrátím do prázdné. Bylo to dobře sehrané.

Myslíš, že jste soupeře hodně nalomili gólem na 3:1?
I když to bylo 3:1, Hradec se stále snažil a byl nepříjemný. Řekl bych ale, že čtvrtá branka už nás uklidnila a závěr zápasu byl hlavně o tom, zda udržíme nervy na uzdě a nenecháme se zbytečně vylučovat.

Závěr jste zvládli skvěle, Hradec ve třetí části skoro nic neměl.
Taky si myslím, odehráli jste to výborně. Hru jsme drželi hlavně v soupeřově obranném pásmu a když jsme se dostali do oslabení, také jsme to skvěle zvládli.

Jak důležitým faktorem byl Ferdinand Macourek v brance? Chytal výborně...
Ferda chytal skvěle, každý zápas nás podrží. Je to výborný gólman a přeji mu, aby se ho forma držela i dál.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři