Hattrick? Róza mi to musel vrátit, směje se Špilka. Teď se chce ukázat v reprezentaci

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorost proti Pardubicím výsledkem 5:0 získal tři body, kterými si s předstihem zajistil účast v play-off. Čtyři body za hattrick a asistenci si připsal lídr liberecké produktivity Vasyl Špilka. Šikovný útočník se nyní vydá do Kanady, kde bude v dresu českého týmu bojovat na největším turnaji dosavadní kariéry – World Hockey Challenge.

Výsledek hovoří jasně. Byl zápas opravdu tak jednoznačný?
Prvních pět minut to od nás nebylo ideální. Postupně jsme ale začali plnit plán, který jsme měli od trenérů a myslím si, že od té doby jsme měli celý zápas pod kontrolou.

Zajímavé bylo, že první dva tvé góly byly jako přes kopírák. Vyřešil jsi únik napodruhé stejně i kvůli tomu, že poprvé to vyšlo?
Ano. Poprvé jsem chtěl nejdříve vystřelit, ale všiml jsem si, že gólman byl vyjetý. Tak jsem naznačil, brankář si kleknul, přetáhl jsem kličku a na jistotu to poslal do brány.

Když jste měli v poslední minutě přesilovku, šel jsi na led s vědomím, že bys hattrick rád zkompletoval?
Jo, říkal jsem si, že bych ten hattrick chtěl dát, už jsem vstřelil v letošní sezóně snad ve třech zápasech dva góly. Jsem šťastný, že mi tam tentokrát spadl i ten třetí, kluci mi to připravili do prázdné.

Už jsi za přihrávku Davidu Rozsívalovi poděkoval?
Ano, ale Róza mi to musel vrátit, proti Českým Budějovicím jsem mu na hattrick přihrál zase já. (úsměv) Byla to super přihrávka.

S předstihem jste si zajistili účast mezi týmy, které si zahrají play-off. Je to určitá úleva?
Nervozita tam trochu byla, protože jsme minulý týden dvakrát prohráli. Teď jsme to ale urvali, včetně čtvrteční výhry v Jihlavě za dva body. Jsme za to rádi.

V Pardubicích jsi Dynamu před pár týdny vstřelil dva góly. Je to tvůj oblíbený soupeř?
Věděl jsem, že jsem jim ty dvě branky dal. Ale nijak jsem nad tím nepřemýšlel, chtěl jsem hlavně, abychom získali tři body a zajistili si play-off.

Přijde mi, že se můžete opřít o velice kvalitní výkony gólmanů. Jak to vidíš?
Rozhodně. Bogy (Štěpán Bogač) to proti Pardubicím zavřel, ve čtvrtek v Jihlavě zase výborně zachytal Ferda (Ferdinand Macourek). Můžeme se na brankáře spolehnout a jsme rádi, že jsou všichni tři tak výborní.

V minulém týdnu jsi vyrazil na trip s U20, a dokonce ses i tam střelecky prosadil. Jaká to byla zkušenost?
Bylo to skvělé! V juniorce už jsou kluci prakticky dospělí chlapi. Když jsem dal gól, byl to pro mě fantastický pocit.

Teď tě s českou reprezentací čeká v Kanadě neoficiální MS do 17 let. Půjdeš tam v dobrém rozpoložení?
Určitě. Věřím si a chci se předvést v co nejlepším světle. Snad i v reprezentaci ukážu, že mám formu a pomůžu týmu.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři