Velký obrat? Jsme za to rádi i kvůli fanouškům, usmívá se Kříž po hattricku

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dramatičtější hokejové představení si snad diváci na zimním stadionu Ludvíka Koška ani nemohli přát. Tygří junioři otočili v Turnově zápas s Kometou i díky střelecké chuti Filipa Kříže, který se dvakrát trefil v samotném závěru, čímž zkompletoval hattrick a poslal utkání do prodloužení.

Jaký to je pocit, bezprostředně po takovém obratu?
Jsme moc rádi, že jsme zápas otočili. Začátek od nás nebyl vůbec ideální. Za ten obrat jsme šťastní i kvůli fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

Vnímali jste, že byl ten zápas trošku jiný? Přece jenom před takovou návštěvou běžně nehrajete.
Věděli jsme, že v Turnově bude malé kluziště a bude to rychlý hokej. Počítali jsme s tím, že budeme malinko pod tlakem, protože od nás fanoušci budou očekávat, že se jim ukážeme v dobrém světle.

Vstup do utkání se vám nicméně vůbec nepovedl...
Byli jsme špatně nastavení v hlavách, asi jsme si mysleli, že to půjde samo. Museli jsme si pak v kabině něco říct a myslím si, že jsme od druhé třetiny náš výkon zvedli. Jsme rádi, že jsme to dotáhli k výhře v prodloužení a ke dvěma bodům do tabulky.

Když už jste dotahovali, inkasovali jste pět minut před koncem branku na 2:4. Tým to ovšem nepoložilo, ba naopak!
Pořád jsme si říkali, že nemáme co ztratit, půjdeme do toho dál naplno a budeme makat až do poslední vteřiny. Nakonec nám to vyšlo, takže paráda!

Pod obrat ses výrazně podepsal hattrickem. Cítil jsi, že to dneska bude tvůj den?
To úplně nevím, každopádně na rozbruslení mi to docela lepilo, takže jsem si říkal, že by to mohlo být dobré. Hlavně jsem ale šťastný z toho, že jsme vyhráli.

Když jsi v power-play srovnal na 4:4, radost byla obrovská.
Snažil jsem se to prostřelit a hlavně trefit branku. Před gólmanem navíc výborně clonili spoluhráči, což bylo hodně důležité.

Bude důležité si ze zápasu vzít i ponaučení z nepovedeného úvodu?
Už v pátek proti Jihlavě budeme muset hrát celých šedesát minut. Myslím si, že když budeme hrát tak, jako ve třetí třetině, máme velkou šanci na úspěch.