Nadstavba extraligy nás podrobí náročnějšímu testu, říká Kučera

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Proti Táboru dorostenci završili kapitolu základní části extraligy a s třiceti body obsadili první místo ve své skupině. Svěřenci Milana Plodka už ale vyhlížejí nadstavbovou část, ve které se bude rozhodovat o nasazení v play-off. Jak se na dosavadní výkon svého týmu kouká Tomáš Kučera? A co šestnáctiletý forvard očekává od následující části soutěže?

Jak nahlížíš na výkon týmu v závěrečném utkání proti Táboru?
Dobře jsme bruslili. I když soupeř nepatří k nejkvalitnějším v extralize, nepodcenili jsme je a dobrým pohybem jsme si utkání pohlídali.

Soupeř docela dlouho vzdoroval, na začátku druhé třetiny byl stav 1:1. Co bylo zlomovým momentem?
Bylo to během sekvence ve druhé třetině, kdy jsme odskočili na rozdíl tří branek. Uvědomili jsme si, že nemusíme tolik kombinovat a že spíše stačí více střílet a následně hledat v brankovišti dorážky.

Ty jsi dával gól na 2:1, který se nakonec ukázal být vítězným. Jak k celé situaci došlo z tvého pohledu?
Dostali jsme se do přečíslení dva na jednoho. Proky (Tomáš Prokůpek, pozn. red.) vystřelil po zemi a od betonu brankáře se puk odrazil přede mě. Když to tak řeknu, tak to byla branka zadarmo.

Jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezony?
Zatím jsme podávali dobré týmové výkony a postoupili jsme. Ale nadstavba bude několikrát těžší, čekají nás kvalitní soupeři a bude důležité se vyhrát do play-off.

Jaká jsou tvá očekávání od další části?
Nemáme moc obrázek o tom, jak hrají týmy například na druhé straně republiky. Od toho a ještě abychom si vybojovali lepší nasazení ve vyřazovacích bojích ale nadstavba je.

Na kterého soupeře se nejvíce těšíš a na kterého naopak vůbec?
Není soupeř, na kterého bychom se netěšili, chceme si zahrát s každým. Já osobně se ale těším na zápas proti Třinci. Znám tam pár kluků a co si pamatuji, tak jsme proti nim nikdy moc nehráli. Navíc je to nejdále co může být a dlouhé cestování s týmem má svoje kouzlo.