Filip Kříž: Říkali jsme si, že i tenhle zápas musíme urvat

Date of publication Author Ondřej Gajdáček

Liberec - Junioři zakončili víkend se ziskem šesti bodů. K sobotní výhře nad zlínskými Berany přispěla značnou měrou první lajna Bílích Tygrů. Filip Kříž se blýsknul třemi body, především jeho gól v závěru druhé třetiny, kterým zvyšoval na 3:2, byl výstavní.

Zápas proti Olomouci se vám povedl, chtěli jste proti Zlínu navázat na podobný výkon?
Určitě ano. Říkali jsme si, že i tento zápas musíme urvat. Myslím si, že do zápasu jsme vstoupili dobře. První dvě třetiny byl od nás k vidění velmi dobrý hokej, na který jsme navázali i na začátku té třetí, kdy se nám povedlo dvakrát rychle skórovat.

Na konci třetí periody se Zlínští dotáhli na rozdíl jediného gólu, co se stalo?
Ano, tam jsme to bohužel trošku podcenili. Nechali jsme si dát zbytečné dva góly po našich individuálních chybách.

Myslíš, že Zlín nakonec nakopnul ten závěrečný gól z přesilovky?
Určitě jim hodně pomohl a trochu jejich hru oživil. My už jsme si mysleli, že je konec, že už nám nic nehrozí. Podcenili jsme tam několik soubojů, ze kterých padl jak ten přesilovkový, tak nakonec i ten finální gól. V příštím zápase se tohle už nesmí opakovat a musíme závěr zápasu zvládnout lépe.

Kdy si myslíš, že se vám povedlo zlomit zápas na vaši stranu?
Myslím, že po tom mém třetím gólu. Zlínští se po něm více zatáhli. Navíc vstup do třetí třetiny nám v tom hodně pomohl, i když si myslím, že branek jsme mohli dát klidně víc. Dodalo by nám to větší klid, který nám v závěru trochu utekl.

Tvá lajna byla hodně vidět na ledě, ty sám sis připsal 3 body, ale já bych se rád vrátil k tomu tvému gólu, co mu předcházelo?
Všiml jsem si, že jejich obránci šli střídat, toho jsem využil. Klukům se podařilo protečovat puk až ke mně. Já už jel sám na bránu a naštěstí se mi ta klička povedla. Velké díky ale patří klukům v obraně.

Máte za sebou povedený víkend za šest bodů, jaký z toho máte pocit?
Jo je to super. V plánu bylo z toho víkendu odejít s plným počtem bodů a to se nám povedlo. Doufám, že se nám na to povede příští týden navázat.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři