Jsem neskutečně šťastný, že se vyhrálo, těší Charváta po debutu v dorostu

Date of publication Author Jakub Špaček

Liberec - Dorostenci po prohraném zápase proti Třinci přivítali v sobotu odpoledne další slezský celek - Porubu. V tomto utkání debut za dorostenecký výběr zaznamenal brankář deváté třídy - Sebastian Charvát. Ve své premiéře vychytal svým barvám výhru 2:1, a zároveň si připsal hned čtyřiatřicet zásahů.

Jak by jsi zápas proti Porubě zhodnotil?
Samozřejmě pocity jsou skvělé, hlavně když se vyhraje. Navíc takovýto kvalitní zápas, Poruba nehrála vůbec špatně.

Co podle tebe rozhodlo o tom obratu?
Myslím si, že jednoznačně rozhodla třetí třetina, protože jsme prohrávali o jeden gól, což se nedohání úplně těžko. Myslím si, že ten, kdo do té závěrečné dvacetiminutovky vstoupil lépe, tak ten měl vyšší šanci na vítězství.

Předvedl jsi několik výborných zákroků, ale přesto zkus vybrat jeden, který byl pro tebe nejtěžší...
Určitě jeden z těch posledních zásahů, kterému předcházela tečovaná střela. Měl jsem trochu problém s tím, abych kotouč v lapačce udržel, ale naštěstí se to povedlo.

Jak se cítíš po prvním startu za dorostenecký výběr?
Jsem neskutečně šťastný, že se vyhrálo. Kluci mi moc pomohli, když blokovali a padali do střel. Nakonec jsme to takhle zvládli, otočili a vyhráli.

Koncentrovaný Sebastian Charvát

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři