Všichni tu jsou obětaví a nápomocní, dělí se o své první dojmy posila U17 Danny Barna

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — V patnácti letech se uprostřed sezony rozhodl odejít z Třince a vydat se rozvíjet svůj talent na sever Čech. Za dorost stihl Danny Barna od přesunu odehrát už čtyři utkání, poslední zatím proti Pardubicím. V něm sice Tygři prohráli těsně 2:3, to ale nebránilo nové akvizici v tom, aby se podělila o svůj příběh.

Jak vypadalo utkání z tvého pohledu?
Na zápase by se dalo najít pár pozitiv, bohužel však převládaly negativa. Chyběla nám bojovnost, málo jsme se tlačili do brány. Chyběla většina těch hokejových věcí, které tam musí být.

Byly to dva rychle obdržené góly v úvodu, co určily podobu duelu?
Je to složité, prohrávat po pěti minutách o dvě branky. Srazilo nás to a když jsme se postupně zvedli, bylo už pozdě.

To, že to bylo první klání po reprezentační přestávce taky asi nepomůže, že?
Určitě to také nějaký vliv mělo. Tým vypadne z rytmu a může chvíli trvat, než se do něj vrátí.

Jak se vůbec upekl tvůj příchod z Třince?
Už delší dobu jsem chtěl pryč z Třince a když se ozval Liberec, nebylo co řešit. Byl jsem vděčný za tu možnost, protože je tady super organizace s jednou z nejlepších akademií v republice. Bylo sice složitější tento přesun uskutečnit během sezony, ale myslím, že to bylo dobré rozhodnutí.

Jak jde zatím aklimatizace v novém prostředí?
Už si postupně zvykám. Jak trenéři, tak hráči jsou tady skvělí. Doufám, že v play-off uděláme pořádný rámus.

Přestěhovat se v patnácti přes celou republiku asi není lehké...
Jezdím každý týden domů, i přesto to však není jednoduché a je mi někdy trochu smutno. Spoluhráči tady jsou ale úžasní, takže na to pořádně ani nemyslím.

Co školská rovina přesunu z Třince?
Školu dodělávám dálkově, všechno by mělo být vyřízené a dohodnuté. Měl bych tu začít příští rok chodit do prváku.

Jaké jsou tvé prozatímní dojmy z fungování celé organizace?
Výborné. Všichni tu jsou nápomocní, chtějí tvrdě pracovat a dávají do toho všechno. Když takhle budeme pokračovat i nadále, můžeme to dotáhnout daleko.

Našel bys nějaké rozdíly mezi jednotlivými kluby?
Zatím mi přijde, že tady kluci úspěchy či neúspěchy více prožívají. Po prohře se tady nad tím prostě jen nemávne rukou. Více se zde soustředí na cíl a maká se do poslední vteřiny.

Jsou nějaké zásadní rozdíly i v hokejovém stylu?
Ano. V Třinci do nás čistě tlačili systém, zatímco tady máme více prostoru pro kreativitu. Samozřejmě, že systém je tu taky, ale vedle toho má člověk i nějakou tu volnost.

Stihl ses už seznámit s městem?
Zatím jsem byl tedy ve městě jen párkrát, plánuju ho však v blízké budoucnosti více prozkoumat. Je to tu krásné a jsem rád, že jsem dostal tu příležitost zde hrát.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři