Juniorka obsadila v Zugu páté místo, na závěr si poradila s Mannheimem

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Tygří junioři se s nabitým turnajem ve švýcarském Zugu rozloučili vítězně, německý Mannheim porazili 2:0. V celkovém zúčtování naši hráči obsadili konečné páté místo.

Očekávaná náročnost turnaje se naplno ukázala hned na začátek, kdy si Bílí Tygři zahráli s budoucím vítězem celé akce IFK Helsinky. Naši hokejisté drželi se soupeřem krok přibližně do poloviny duelu, kdy Helsinky slepenými góly odskočily do většího náskoku. I vinou slabé střelecké efektivity Liberečtí prohráli první zápas vysoko 1:7.

Liberec - IFK Helsinky 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Gól: Prokůpek.

Ve druhém skupinovém utkání čekal naši juniorku další soupeř evropského formátu – švýcarský Curych. Rozhodujícím se ukázal být nepovedený vstup do zápasu, Bílí Tygři zbytečnými chybami pomohli soupeři do dvougólového trháku. Mikuláš Jenčovský bleskovou akcí při vlastním oslabení snížil, nicméně i tentokrát zůstal náš tým na jedné vstřelené brance, a to i kvůli neproměněnému trestnému střílení.

Curych - Liberec 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Gól: Jenčovský.

Tygři si tedy zahráli o konečnou pátou příčku, šance rozloučit se s turnajem vítězně se chopili na výbornou. V souboji s německým Mannheimem měli více ze hry, všechny šance soupeře navíc pochytal Vojtěch Hambálek.

Liberec - Mannheim 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: Vološín, Jenčovský.

Zajímavostí je, že všechny zápasy o konečné umístění ovládly právě celky ze skupiny, kde působil i Liberec. Ve švýcarském souboji o bronz totiž Curych přehrál Zug vysoko 5:1 a v zápase o první místo přestřílely Helsinky švédské Rögle 7:3.

Všechny výsledky turnaje

Skupinová fáze:
Liberec - Helsinky 1:7
Mannheim - Rögle 0:4
Curych - Liberec 4:1
Zug - Mannheim 10:2
Helsinky - Curych 4:0
Rögle - Zug 4:1

O konečné umístění:
Liberec - Mannheim 2:0
Zug - Curych 1:5
Helsinky - Rögle 7:3