Devítka odehrála dobrý turnaj ve Varech, prvenství uniklo jen o kousek

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - V rámci přípravy na novou sezónu vyrazila naše kategorie U15 na první z turnajů. V Karlových Varech narazila kromě domácí Energie na Plzeň a německý Mannheim. Ve kvalitní konkurenci obsadili Bílí Tygři druhé místo. Ve finále podlehli Plzni gólem z poslední akce v prodloužení.

Turnaj se hrál formátem, kdy byly zápasy místo obvyklých třetin rozdělené na poločasy. Každý poločas se přitom bodoval zvlášť.

Výsledky Liberce na turnaji

Skupinová fáze:
Liberec - Mannheim 1:0, 3:0
Liberec - Karlovy Vary 1:0, 1:1
Liberec - Plzeň 3:1, 3:1

finále:
Liberec - Plzeň 1:2 po prodl.

Hlavní trenér U15 Vojtěch Fiala hodnotí turnaj
Kluci zaslouží pochvalu. Formát turnaje, kdy jsou bodované každé poloviny zápasu zvlášť, nám nabídl hodně napínavých koncovek. Je velká škoda, že první, kterou jsme nezvládli, byla ta ve finále, kdy jsme inkasovali dvě sekundy před koncem prodloužení. Chtěli jsme urvat první místo, takže to po utkání bylo v kabině hořké, zvlášť s přihlédnutím k tomu, kolik šancí jsme neproměnili. Herní pojetí se určitě zlepšuje, stále však máme hodně na čem pracovat.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři