Utkání mělo parametry play-off, říká po těsné porážce s Kometou Janata

Date of publication Author Kryštof Havíř

Liberec — Ve druhém zápase nadstavby doma hostili Tygři nejlepší tým skupiny Východ - brněnskou Kometu. Klání vítězů jednotlivých skupin nakonec dopadlo lépe právě pro Jihomoravany, a to mimo jiné i přes dvoubrankovou snahu Radka Janaty. Jak právě liberecký střelec zatím hodnotí vstup týmu do nadstavby a co je jeho oblíbená klička na nájezdy?

Byl to velmi vyrovnaný zápas, ale Kometa nakonec byla o gól šťastnější. Jak jsi to viděl ty?
Utkání mělo parametry play-off. Hokej byl rychlý a hodně fyzický. Snažili jsme se hrát, chodit do soubojů, ale bohužel nám to tentokrát nevyšlo.

Vstřelil jsi první branku na přesilovce, kdy jsi na první pohled rutinní ranou překvapil gólmana. Byl to úmysl?
Ano. Musím poděkovat Samuelovi Jansovi, který výborně clonil před bránou a já tam tak mohl hodit takovou nenápadnou střelu. Naštěstí to tam spadlo.

Druhou branku jsi vstřelil z trestného střílení, věděl jsi co uděláš?
Je to moje oblíbená klička, snažím se jí pilovat. Zase mi po dlouhé době vyšla.

Jak bys zatím zhodnotil vstup do nadstavby?
Setkaly se nejlepší týmy z obou skupin. Čekám to těžší než základní část. Každé klání bude obtížné a my si nemůžeme dovolit žádné vypustit.

Jsi příznivcem dlouhých cest, které se právě se střetem s moravskými mančafty pojí?
Upřímně cesty autobusem moc nemusím. Ale zase je dobré mít konfrontaci s těmi týmy, abychom věděli co od nich čekat směrem k play-off.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři