Jsme perfektně připravení, věří Jenčovský před startem play-off

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Už ve čtvrtek to vypukne. Juniorka ve Svijanské aréně rozehraje sérii předkola play-off proti Plzni, u čehož nebude chybět ani tradiční opora a kapitán týmu – útočník Mikuláš Jenčovský. "Strašně rád bych se s mládežnickým hokejem rozloučil tím, že zvedneme pohár," hlásí.

Jak se na začátek play-off těšíte?
Za všechny můžu říct, že se těšíme na maximum. Na tohle jsme se celou sezónu připravovali, každý se chce do vyřazovacích bojů dostat a na konci zvednout pohár nad hlavu. Věřím, že jsme perfektně připravení.

Je motivace o to větší s ohledem na skutečnost, že tygří juniorka loni v play-off nebyla?
Rozhodně ano, je to obrovská motivace. Hrozně mě mrzí, že se nám minulý rok nepodařilo do play-off probojovat. O to radši ale jsem za šanci, kterou máme tenhle rok. Chci si to naplno užít.

Na co si v předkole s Plzní dát pozor?
Určitě mají kvalitní útok, víme, že jsou dopředu silní. Pracujeme na defenzivě i ofenzivě a musím říct, že jsme na Plzeň plně připravení. Věřím, že je přejedeme.

Hodili jste za hlavu nevydařený závěr nadstavby, kdy jste dvakrát padli bez vstřelené branky?
Jednoznačně ano, to už je za námi. Něco jsme si k tomu řekli a teď se soustředíme jen na to, co bude.

Jsi jedním z hráčů, kteří si pamatují dva roky staré finále U20. Tehdy jste podlehli právě Plzni...
Je to tak, rozhodně jsem na to nezapomněl! Je to další obrovská motivace navíc, abychom tuhle sérii zvládli a Plzeň vyřadili.

Je pro tebe letošní play-off o to důležitější, když je pro tebe osobně poslední v mládežnickém hokeji?
Taky to s tou celkovou motivací souvisí. Strašně rád bych se s mládežnickým hokejem rozloučil tím, že zvedneme pohár.

Na co bys pozval fanoušky?
Pozval bych je na to, že padne hodně gólů a Plzeň rozstřílíme. Věřím, že přijde hodně diváků a užijí si to společně s námi!

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři