Hráči ročníku 2001 začali rok 2010 vítězstvím v Německu

Date of publication Author Jan Rachota, Libor Daněk

Hned v úvodu roku 2010, přesněji 2. ledna, odcestovalo mužstvo Bílých Tygrů složené převážně z hráčů ročníku 2001 na turnaj do německého Weisswasseru. Většina chlapců tohoto ročníků stále navštěvuje ještě 2. třídu. Pro turnaj pak bylo doplněno o hráče ročníku 2002 a brankáře dokonce ročníku 2003.

První problém dne libereckým reprezentantům přineslo počasí, když díky sněhové nadílce dorazili do Weisswasseru čtvrt hodiny poté, co jim začal první zápas. Avšak němečtí organizátoři zareagovali skvěle a turnaj přelosovali.

Zápasy Liberce na turnaji:

Weisswasser – Bílí Tygři Liberec 2:3
Branky: Křepelka, Nikolič, Liška
Slovo trenéra: V tomto nepříliš pohledném utkání jsme vedli už 2:0, ale soupeř se zvedl a dokázal v poslední minutě srovnat na 2:2. Vítězství na naši stranu strhnul Adam Liška, který vstřelil branku 10 vteřin před koncem utkání.

Chemnitz - Bílí Tygři Liberec 0:12
Branky: 4 Nikolič, 2 Pojsl, 2 Křepelka, Dospěl, Balatka, Jonák, Kovář
Slovo trenéra: Utkání, které bylo jednoznačně v naší režii, nakonec skončilo vysokou výhrou, která ohromila všechny naše soupeře.

Dresden - Bílí Tygři Liberec 2:6
Branky: Vomáčka, Žůrek, Strnad, Liška, Dospěl, Nikolič
Slovo trenéra: Soupeř na nás nastoupil ve velkém tempu a v prvním střídání nám ukázal, že to nebudeme mít lehké. Nicméně se nám podařilo bleskově dostat do vedení 4:0 a soupeře tím zlomit.

Crimmitschau - Bílí Tygři Liberec 1:11
Branky: 4 Dospěl, Liška, Strnad, Žůrek, Kovář, Havlíček, Jonák, Bartoš
Slovo trenéra: Další utkání zcela v naší režii. Kaňku na utkání udělal důrazný Vomáčka, který v důrazu před brankou soupeře zranil jediného brankáře z Crimmitschau. Utkání dochytal vypůjčený brankář Eisbärenu Berlín.

Eisbären Berlin - Bílí Tygři Liberec 1:4
Branky: Liška, Nikolič, Vomáčka, Strnad
Slovo trenéra: Berlín nás dokázal potrápit nejvíc. Za vítězství vděčíme našim brankařům, jak mladý Petrement, tak starší Pozner nás podrželi a nakonec jsme vyhráli i poslední utkání turnaje.

Konečné pořadí turnaje:

1. Bílí Tygri Liberec	 15b.  	36: 6
2. Dresden Eislöwen 	 10b. 	31:15
3. SG Weißwasser/Niesky 	  9b.	16:14
4. Eisbären Juniors 	  7b.	22:15
5. ETC Crimmitschau 	  3b.	 7:31
6. SG Chemnitz/Schönheide 	  0b.	 7:38

Ohlas trenéra Libora Daňka:

Všechna utkání byla velice bojovná a tvrdá. Německá družstva hrála opravdu od podlahy, naší předností však bylo kvalitní bruslení. Díky dobrému pohybu a tomu, že jsme neopláceli tvrdou hru našich soupeřů, si odvážíme z Německa cenné vítězství.

Nejvíce nás na turnaji překvapila organizace hry německých mužstev a hry jako takové (aplikace pravidel). Tento postřeh je určitě k zamyšlení a dovedu si představit i aplikaci na našich kluzištích.

Turnaj byl velice pěkný a pevně věříme, že se nám dostane pozvání i příští rok.

Speciální poděkování patří p. Pěknému, díky kterému jsme měli možnost ke konfrontaci se stejně starými německými chlapci.

Momentky z turnaje naleznete ve FOTOGALERII.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři