Tomáš Klimenta: Ve druhé třetině jsme měli dát víc než jen jednu branku

Date of publication Author Petr Schultz

P l z e ň – Osmasedmdesát minut museli Bílí Tygři čekat na první branku proti Plzni v play-off. Tenhle nepříjemný trn z paty jim nakonec vytrhl Tomáš Klimenta, který si sjel na precizní pas Jareše. „My jsme jeli 2 na 1 a on mi to dal krásně do prázdné brány. To už nešlo nedat,“ popisoval jediný liberecký střelec na plzeňském ledě branku z osmadvacáté minuty.

První zápas v Plzni 4:0 a dnes 4:1, ale o poznání lepší výkon. Co se dnes zlepšilo oproti včerejšku?
Já myslím, že všechno. Měli jsme méně vyloučených a nehráli jsme ve třech. Dali jsme jeden gól, ale dnes jsme měli i možná trošku smůlu, protože ve druhé třetině jsme byli lepší. Škoda, že jsme nedali více jak jeden gól. Zápas pak mohl vypadat jinak. Deset minut před koncem jsme ale udělali hrubou chybu a oni dali na 3:1. Pak už to bylo těžké.

Co se tam stalo při té inkasované brance?
Přesně nevím, protože jsem to neviděl, ale jejich hráč jel během deseti vteřin dvakrát sám na bránu. Bylo to při hře 4 na 4 a takové chyby se prostě stávají. Teď už s tím nic neuděláme.

Jsi jediným libereckým střelcem v Plzni. Mohl bys popsat svou branku?
Ríša Jareš vyrážel na jejich obránce, který střílel a trefil ho do holeně. My jsme jeli 2 na 1 a on mi to dal krásně do prázdné brány. To už nešlo nedat.

Co pro Liberec znamená, že se jede pod Ještěd za stavu 0:2?
V podstatě nic, protože my musíme jet dál a zabrat doma. Myslím, že jsme si ukázali, že s Plzní můžeme hrát, když nebudeme příliš vylučovaní, protože pak jsou hratelní.

Nejsou plzeňští hráči trochu náchylní k pádům? Protože co předvedl Vampola ke konci zápasu, tak nad tím se snad dá kroutit jen hlavou.
Já myslím, že lidi to viděli v televizi. Já k tomu nemám co říci. Tohle je pro mě absolutně pod úroveň.

Myslíš, že jste po dnešku našli už nějaký recept na Pöpperleho nebo je pro vás stále velikou překážkou?
Nevím, jestli je pro nás těžká překážka. Někdy naše situace řešíme špatně a hodně ho trefujeme do břicha. On hodně vyjíždí, což o něm víme, ale my se musíme v tomhle zlepšit. Určitě na tom zapracujeme v následujících dvou dnech a já věřím, že se nám povede doma dvakrát vyhrát.