Celou sezónu jsem se na tyhle důležité zápasy připravoval, říká hrdina Tomáš Vošvrda

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Od začátku pátého čtvrtfinále se Tomáš Vošvrda postavil mezi tři tyče Liberce. Tento tah Jiřího Kalouse se nakonec ukázal jako nejlepší možné řešení. „Vošvec“ totiž při svém prvním play-off zápase vychytal nulu a položil tak základ těsné výhry 2:0

Tomáši, jaký to je pocit chytat v tak důležitém zápase, jakým byl ten dnešní?

Celou sezónu jsem se na tyto chvíle připravoval a nechtěl jsem nechat nic náhodě, kdyby tahle situace nastala. Když mi trenér řekl, že budu dnes chytat, tak jsem to vzal jako hotovou věc a připravil se na to. Dnes jsme se ale všichni podpořili a kluci mi vzadu hodně pomohli. Řekli jsme si, že teď už nebudeme hrát od zápasu k zápasu, ale od třetiny ke třetině, takže jsme tak k tomu i přistupovali. Tahali jsme za jedno velké lano a to nám přineslo úspěch.

Připravoval ses na tohle utkání nějak speciálně?

Byl jsem si dobře vědom toho, že si nemůžu dovolit stejnou chybu jakou jsem udělal v minulém zápase, protože ta nás potopila. Snažil jsem se co nejvíc pomoct svému týmu a společnou prací jsme to dokázali.

Jak dnes fungovala spolupráce s obranou, která v minulých utkáních chvílemi kolabovala?

Sedli jsme si a vyříkali si některé věci. Kluci dneska padali do střel, po hlavě a po všem možném jak to jen šlo a hráli hodně obětavě.

Tvůj první zápas play-off a hned s nulou, jaký to je pocit?

Kdo mě zná, tak ví, že na statistiky moc nehledím a je mi to absolutně jedno, pro mě je nejdůležitější vítězství. Můj poslední vítězný zápas se datuje k 12.12. v Pardubicích, což jsem trochu v hlavě měl, jsem za tuhle důležitou výhru moc rád.

Jak ti bylo, když se na tebe po utkání všichni sesypali?

Byla to pro mě strašná úleva a všichni jsme byli hrozně šťastní. Bylo fajn, že se nám to povedlo doma před výbornýma fanouškama a byla to velká odměna za tu dnešní velkou dřinu.

Dnes se vám povedlo utéct hrobníkovi z lopaty, ale ten nejtěžší úkol je teprve před vámi, a to výhra na ledě Slavie…

Určitě. Jedeme ven, Slavie bude chtít vyhrát, protože bude naposledy doma, ale my tu výhru chceme také. Myslím si, že ten zápas bude hodně o bojovnosti, bude hodně osobních soubojů a já pevně věřím, že tam uspějeme a vrátíme se domů na sedmý zápas.

Tomáši, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři