Aktuální zprávy

Posila Michal Ivan: Titul byl zážitek. Chci to zopakovat i v Liberci

Liberec - Nejvyšší tuzemskou soutěž si už vyzkoušel v Pardubicích. Pak si na rok odskočil domů na Slovensko, kde se Zvolenem vyhrál mistrovský titul. A teď je Michal Ivan v Liberci, kde chce podobný úspěch zopakovat. Těší se i na parťáky z rodné vlasti. "Třeba naučíme kabinu mluvit na konci sezony slovensky," žertuje jednadvacetiletý obránce.

Od kdy jsi jednal s Bílými Tygry?
My jsme s panem trenérem a s vedením komunikovali už na konci minulého roku, že by to mohlo od nové sezony vyjít. Pak jsme měli ještě pár telefonátů přes play-off a v průběhu mistrovství světa jsme to doklepli.

Jaké jsou tvé první dojmy?
Jsem zatím velmi spokojený, jsou tu přátelští lidé. Pomáhají mi se vším, co potřebuji. Cítím tu lidský přístup a to se mi líbí.

V Liberci je vyhlášené zázemí. Zaujalo tě?
Vybavení i prostory jsou super. Kabina, posilovna i regenerační místnost je tu na nejvyšší úrovni. Každý hráč tu má vše, co potřebuje, aby se mohl neustále zlepšovat.

Máš za sebou skvělou sezonu, se Zvolenem jste vyhráli mistrovský titul. Jak sis zlaté tažení užil?
Po osobní i po týmové stránce to bylo vydařené, navíc s tou nejlepší možnou tečkou. Se sezonou můžu být jen spokojený.

A co oslavy?
To bylo taky náročné, slavili jsme pět dní v kuse. Ale pro to ten hokej děláme, abychom mohli pohár zvednout nad hlavu a mít vzpomínky na celý život. Rád bych něco podobného zopakoval i tady s Bílými Tygry.

Patřili jste k hlavním favoritům před startem soutěže?
Abych pravdu řekl, Zvolen měl ty nejvyšší ambice poslední tři roky. V té poslední si to všechno sedlo, noví hráči dobře zapadli a s trenéry nám to klapalo. Jsem rád, že nám to společně vyšlo.

Po mistrovských oslavách jsi doplnil slovenskou reprezentaci a zahrál si i na světovém šampionátu. Jaké to bylo?
Určitě to mohlo být lepší, jak mé výkony, tak i ty týmové. Na druhou stranu mi je stále teprve 21 let a věřím, že ještě nějaká šance přijde. Rozhodně to ale byly cenné zkušenosti a budu se snažit, abych se tam ještě někdy podíval.

K Tygrům přicházíš v balíčku s kolegou z obrany TJem Melanconem. Jsi rád, že tu budeš mít parťáka, kterého dobře znáš?
My jsme spolu hráli v jednom páru celou uplynulou sezonu asi kromě dvou zápasů. Výborně jsem se s ním cítil na ledě i mimo něj, takže si myslím, že to může být pro oba pozitivní. Věřím, že se tu spolu budeme herně posouvat dál.

Českou extraligu jinak znáš, předminulou sezonu jsi působil v Pardubicích. Pomůže ti to v aklimatizaci u Bílých Tygrů?
V některých věcech určitě. Znám cesty, znám ty stadiony a vím, co můžu očekávat. Speciálně se těším na duely s Pardubicemi, bude to mít pro mě zvláštní náboj.

V týmu jste navíc už čtyři Slováci, to jistě také vítáš?
To už je slušná skupinka. Uvidíme, jestli na konci sezony nenaučíme celou kabinu mluvit slovensky.(smích)

V minulosti tu byl třeba Janko Lašák s Brankem Radivojevičem a ani jim se to nepovedlo.
Tak to teď zkusíme my. (smích) Ne, teď vážně. Je určitě snažší, když máte v týmu vaše krajany. Důležité ale je, aby celý tým držel pohromadě a abychom se vzájemně podporovali. Pak to může fungovat i na ledě.

Související