První medaile nové sezóny! Dorostenci ji získali na turnaji v Plzni

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Dorost si přípravné období zpestřil mezinárodně obsazeným turnajem v Plzni. Svěřenci Milana Plodka a Václava Kočího v těžké konkurenci obstáli a do Liberce si odvezli bronzové medaile, které jsou v předsezónním období určitě vítanou vzpruhou.

Před plzeňským turnajem měli Liberečtí odehraný pouze jeden zápas. O to těžší byl vstup do turnaje proti Jihlavě, která akci se ziskem třinácti bodů z patnácti možných ovládla. Bílí Tygři zejména kvůli jihlavské produkci ve třetí části padli 2:7. Ještě ten den si ovšem spravili chuť a rozstříleli Litvínov 7:1. Devět libereckých gólů v úvodním dni si rozdělilo devět různých střelců.

HC Dukla Jihlava - Bílí Tygři Liberec 7:2 (2:0, 1:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. Vildomec (Pražák), 16. Chlubna (Fink), 29. Macek, 43. Habermann (Pražák), 44. Fiala, 51. Vildomec, 57. Vojáček (Chlubna) - 34. Král (Hájek), 50. Pekař (Prokůpek).

HC Litvínov - Bílí Tygři Liberec 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 16. Tomaník (Tůma, Kladivo) - 13. Průšek, 19. Hájek, 26. Rozsíval (Prokůpek), 28. Macháček (Pekař), 45. Kratochvíl, 55. Langer (Kytka), 58. Kytka (Bajer).

Druhý den se pro Bílé Tygry nesl ve znamení mezinárodního měření sil. Švédské Lidingö naši hráči přehráli výsledkem 4:1, německý Kolín nad Rýnem pak s čistým kontem brankáře Štěpána Bogače 2:0. Premiérové trefy za Liberec si připsaly předsezónní posily – obránci Jan Jarabko a David Grosskopf.

Lidingö Vikings HC - Bílí Tygři Liberec 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Pospisil (Persson) - 18. Král (Průšek), 23. Macháček (Kučera), 29. Jarabko, 32. Kučera.

Bílí Tygři Liberec - Kölner Haie 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Šťastka (Prokůpek), 36. Grosskopf (Kučera).

V neděli už na naše hráče čekal jen jeden zápas, s domácí Plzní bojovali o celkové druhé místo na turnaji. Daniel Pekař trefou ve třetí dvacetiminutovce poslal duel do prodloužení a samostatných nájezdů, po kterých se z triumfu radovala domácí Škodovka. Šelmy tedy získaly bronz!

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 2:1 po samostatných nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Matějka (Makovec, Klatovský), rozh. náj. Prošek – 47. Pekař (Rozsvíval, Král).

Konečné pořadí

1. HC Dukla Jihlava