Šachl přeskočil Kožíška o 10 centimetrů

Date of publication Author Eva Lenertová, Radek Vokál

Druhý ročník sportovně-vědomostní soutěže Syner školám byl odstartován ve čtvrtek 2. června 2005 ve sportovním areálu ZŠ Dobiášova. Po slavnostním nástupu žáků 18 základních škol Liberecka si to rozdali ve skoku dalekém z místa bronzový medailista z MS v běhu na lyžích – sprintu Dušan Kožíšek a nová posila extraligového týmu Bílých Tygrů Liberec Petr Šachl.

Vítězem tohoto klání se stal útočník Tygrů Petr Šachl výkonem 240 cm, což bylo o 10 cm dál než Kožíškův skok. Rekord olympijského vítěze Aleše Valenty (276 cm) z loňského roku překonán nebyl, ale byl pokořen výkon Petrova klubového kolegy brankáře Milana Hniličky o rovných 36 cm.

V pátek dvoudenní sportovní klání žáků základních škol pokračovalo a zakončeno bylo autogramiádou hokejistů Bílých Tygrů a předáváním cen školákům z rukou majitele společnosti Syner a prezidenta Bílých Tygrů Liberec pana Petra Syrovátka a primátora Liberce ing. Jiřího Kittnera.

Více o akci Syner dětem se dozvíte v tiskové zprávě společnosti Syner a v článku na www.iGenus.cz

Fotografie z prvního dne

Foto: Bořivoj Černý

Dušan Kožíšek je v tmavém, Petr Šachl ve světlém.

Fotografie z autogramiády

Fotografie z předávání cen

Foto: Bořivoj Černý

Policistou na zkoušku! Do náborové akce se zapojili i naši junioři