Akademie Bílí Tygři Liberec

Milan Plodek po těsné prohře s Rusy: Klukům není co vytknout!

Date of publication Author Ondřej Belák, Martin Voltr

Příbram - Česká hokejová reprezentace do 18 let rozehrála trojzápas s tradičně silným Ruskem. V prvním utkání byla k vidění jediná branka, která bohužel rozhodla ve prospěch sborné. Na ledě nicméně nechyběli hned tři Tygři! Nastoupili obránci Jan Hampl s Filipem Kovářem i útočník Vojtěch Jiruš. Lodivod liberecké juniorky a asistent reprezentačního trenéra v jedné osobě, Milan Plodek, litoval zejména nevydařených přesilovek: "Myslím, že jsme si měli rychleji přehrávat puky do slabé strany. Ale ukážeme si to. Kluci o tom vědí, spíš to je o nějaké důvěře."

Úvodní třetina byla na gólové příležitosti poměrně skoupá a skóre se v ní neměnilo. Příchozí diváci se však rozhodně nenudili, hra se totiž přelévala ze strany na stranu a oba celky se snažily. "Zápas byl velmi slušný, byl hodně o pohybu. Vzhledem k tomu, že šlo o první utkání, byly ještě oba týmy plné sil," potvrzuje Plodek

Další perioda už byla na šance o poznání bohatší. Nick Malík i Maksim Motorygin ale chytali znamenitě a nepovolili změny ve skóre. Velká škoda byla, že český celek nedokázal kloudně naložit s velkým počtem přesilovek. V početních výhodách strávil celkem patnáct minut! "Rusové hráli hodně aktivně a my jsme se s tím nedokázali poprat, jejich přístup nám dělal problém. Myslím, že jsme si měli rychleji přehrávat puky do slabé strany. Kluci o tom vědí, spíš to je o nějaké důvěře, aby tomu věřili. Aby si ty kotouče rychle dali a měli větší tlak do brány," analyzuje se Jan Plodek

Že by ale bylo potřeba do přesilovek nějak podstatně zasahovat, si nemyslí. "Nemá tam cenu něco měnit, kluci mají svoje pozice dané, mají nacvičené založení a tak dále. Bylo to jenom o tom, jestli se nám povede dát si puky rychle od hokejky. A to se nám moc nedařilo."

Jediný gól přinesla až 47. minuta, v níž se Rusové ujali vedení. To jim nemuselo vydržet vůbec dlouho, branka libereckého Vojtěcha Jiruše, jež přišla hned vzápětí, ovšem pro kopnutí bruslí neplatila. Hráči se lvem na prsou v prvním ze tří střetnutí těsně padli, Milan Plodek ale musel bojující Čechy pochválit. "Kluci chtěli, bylo tam nasazení, v tom nebyl vidět žádný rozdíl. Ale větší ruské zkušenosti určitě hrají nějakou roli. Kluci se s prvním zápasem porvali dobře," uzavírá.

Česko - Rusko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 48. Muryljov (Ťutněv, Šujdin).

Sestava Česka: Malík (Cichoň) – Bláha (A), Kremláček, Kovář, Hampl, Krutil, Talafa, Hrádek, Naar – Chlubna (C), Vrhel, Malát (A) – Rouha, Mácha, Jiruš – Stehlík, Luža, Slavíček – Slanina, Koláček, Ministr.

Sestava Ruska: Motorygin (Menšatov) – Kostěnko, Muchamadullin, Muryljov, Kirsanov, Romko, Vaščilin, Jegorov, Muryljov – Pašin, Zlodějev (A), I. Didkovskij (A) – Trinějev, Chusnutdinov (C), Kochanin – Šujdin, Ťutněv, Burujanov – Ryčkov, Zugan, Averšin.

Pro sdílení musíte povolit cookies sociálních sítí. Detaily a nastavení

Sdílet

Nejnovější video

Zažij den jako profík s Development Days!

Nejnovější články

Jančaříkova kanonáda nasměrovala osmou třídu k výhře

Trénink v Sense Areně si nově můžete užít i ve večerních termínech!

Bartovičův hattrick dovedl sedmičku k výhře nad Mountfieldem

Klubové oblečení

TRÉNINK
povinné vybavení

ZÁPAS
povinné vybavení

TRÉNINK, ZÁPAS A VOLNÝ ČAS
doporučené vybavení