V sobotu musíme být ještě lepší, hlásí po vysokém vítězství Pilíšek

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Důrazný obránce Vojtěch Pilíšek po loňské sezóně zamířil z Havířova do Liberce. A pod Ještědem se uvedl gólem hned při své soutěžní premiéře! I díky jeho příspěvku náš dorost v prvním kole porazil Havlíčkův Brod 7:1.

První zápas a hned vysoké vítězství. Byl to ideální vstup do soutěže?
Výsledkově určitě, ale po herní stránce to pořád nebylo úplně stoprocentně ono. V sobotu máme Hradec, se kterým musíme předvést ještě kvalitnější výkon.

Co konkrétně byste do soboty chtěli zlepšit?
Hlavně tempo. Dneska jsme dali tři rychlé góly, ale to nestačí. Budeme muset víc napadat a ještě přidat ve všem. Měli jsme osm vyloučení, což je moc.

Podobné zápasy bývají hodně o prvním gólu. Už ve druhé minutě jste vedli 2:0, dá se říct, že jste rychle rozhodli?
Dva góly ještě nejsou moc, ale myslím si, že třetím už jsme soupeře zlomili.

Kromě vítězství navíc můžeš slavit i první soutěžní branku za Liberec!
Myslím, že to byl hezký gól. (úsměv) Mára Šťástka mi to krásně nabil z rohu. Já jsem ale spíš defenzivní obránce, takže na góly úplně nehraji. Když mi to tam však padne, radost z toho rozhodně mám. Ještě víc mě asi potěší nějaká hezká asistence nebo ubráněné přečíslení soupeře.

Jsi spokojený s tím, jak jste si gólovou produkci rozložili do celého utkání?
Ano. I trenéři nás nabádají k tomu, abychom hráli stále aktivně. Jsme Liberec, chceme útočit na medaile. Na ledě to musí být znát.

Jak se ti líbí první měsíce v Liberci?
Je to super, v porovnání s Havířovem to je úplně něco jiného. Havířov není oficiální akademií, zatímco v Liberci máme špičkové zázemí. Stará se o nás kondiční trenér, je tu k dispozici třeba střelnice... Užívám si to.