Michal Koštoval: V Liberci jsem nadmíru spokojen, podmínky tu jsou skvělé

Liberec - Juniorka za sebou má úspěšný víkend. Na svém ledě přivítala dva celky z východu Čech, Pardubice a Hradec Králové, a z dvou těžkých utkání vytěžila pět bodů. Jak se za zápasy ohlíží obránce Michal Koštoval a co říká na zdejší prostředí?

Vraťme se nejdřív k pátečnímu duelu s Pardubicemi, který jste obrátili ze stavu 0:3. Jak se za ním ohlížíš?
Byl to velmi těžký zápas. V první třetině jsme dostali dva góly, poté jsme se to snažili dotahovat, bohužel jsme ale neproměňovali naše šance. Stále jsme však hráli aktivně a nakonec jsme dokázali vyrovnat a v prodloužení pak i zvítězit.

Proti Dynamu jste si připsali první výhru po třech porážkách. Dá se říct, že vás takový obrat ještě více nabudil?
Určitě. Už jsme tu nepříznivou šňůru museli zlomit, což se nám naštěstí povedlo, teď jen takhle pokračovat.

V sobotu proti Hradci to byl další těžký zápas…
Je to tak. Myslím si, že jsme měli převahu, opět jsme ale nevyužívali naše šance. V třetí třetině nám to tam konečně padlo a vedení jsme pak dokázali udržet.

Utkání bylo hodně rozkouskované, hosté hráli dobře defenzivně. Jak těžké bylo prosazovat se přes jejich obranu?
Museli jsme si za tím hodně jít. Hradec hrál dobře, mají propracovaný systém, hodně nahazují kotouče, bylo tam hodně soubojů. Lehké to nebylo, ale naštěstí jsme to zvládli.

Ty jsi pod Ještěd přišel před letošní sezónou z Kladna. Jak se ti líbí zdejší prostředí?
Už před příchodem do Liberce jsem věděl, že tu budu mít ideální podmínky se zlepšovat. Má očekávání se naplnila, jsem tu nadmíru spokojen.

Na ledě trávíš hodně času, hraješ i přesilovky…
Jsem za to moc vděčný. V Kladně jsem moc spokojený nebyl, teď jsem v Liberci, což je jedna z nejlepších akademií, a dostávám tu tolik prostoru. Jsem za to moc vděčný.

Po jedenácti kolech se nacházíte na sedmém místě. Jak bys zhodnotil dosavadní průběh sezóny?
Začali jsme dobře, pak ale přišla trochu horší série. Určitě to může být lepší, když začneme proměňovat šance, které si vytvoříme, tak podle mě můžeme udělat velký úspěch.